• Novinky

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• 6.2.2018 sa konalo okresné kolo 46. ročníka Geografickej olympiády. Po úspešnom zvládnutí teoretickej a praktickej časti sa žiaci našej školy umiestnili medzi 120 žiakmi okresu vynikajúco.
              3.m. Nováková Lenka 5.A

Žiakom srdečne blahoželáme a budeme držať prsty aj na krajskom kole.

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• Po úspešnom zvládnutí domáceho kola sa žiaci 5. ročníka zúčastnili okresného kola Matematickej olympiády , ktoré sa konalo 24.1.2018 a potvrdili tam svoje znalosti z matematiky. 5 žiaci sa stali úspešným riešiteľom.

•

18. januára 2018 sa uskutočnilo Okresné kolo v nemeckom jazyku. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Vierka Bednárová z 9.B a Samuel Kačenga z 9.A triedy. Samuel Kačenga v kategórii 1B získal pekné 3. miesto. Blahoželáme.

• Majstrovstvá Slovenska v atletike

• Školský rok končí, ale úspechy ešte nie. Ďalší výborný výsledok sa podaril Kristiánovi Kampczykovi na  Majstrovstvách Slovenska v atletike. V behu na 1 000  obsadil časom 2: 50,42 6. miesto. Blahoželáme!

Fotogaléria

• Celoslovenská robotická súťaž RBA

• 5.6. 2017 sa náš žiak Adam Szilvási zúčastnil celoslovenskej robotickej súťaži RBA v Košiciach v kategórii Vlastný model. RBA (Robotický Battle na Alejovej) je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem o robotiku. Cieľom súťaže je popularizácia robotiky a informatiky na školách. Adam so svojim modelom „Triedič“ obsadil vo svojej kategórii pekné 4. miesto. Blahoželáme!

Fotogaléria

• Gratulujeme k úžasným výsledkom našich deviatakov (T9)

• Naši deviataci dosiahli vynikajúce výsledky v testovaní 9. V rámci mesta bola priemerná úspešnosť z matematiky 64,5% a zo SJL 65,4%.

Pre zobrazenie výsledkov našej školy a celoslovenských výsledkov dosiahnutých v T9 2017 klkni na obrázok.

• Celoštátne kolo Geografickej olympiády

• Bruno Jakubov, zase raz potvrdil, že patrí medzi najlepších riešiteľov GeO na Slovensku v kategŕií E. 45 ročník sa uskutočnil v Košiciach 19. – 20. mája 2017. Po absolvovaní monotematickej, teoretickej a praktickej časti skončil na 4. – 6. mieste so stratou 6 bodov na víťaza. Srdečne blahoželáme a na strednej škole prajeme veľa úspechov.

• Majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji

• Dňa 3. 5. 2017 našu školu reprezentovali chlapci kategórie A na školských majstrovstvách Slovenska v gymnastickom štvorboji žiakov základných škôl.  Celá táto súťaž prebiehala  v telocvični ZŠ a MŠ Svätý Peter. Po absolvovaní všetkých disciplín sa chlapci umiestnili na  peknom 6. mieste. Srdečne gratulujeme a ďakujeme.

Družstvo tvorili chlapci: Adam Klein – 1.A, Piroh Peter – 1.B, Tőkőly Matúš – 3.C, Ištvánik Tomáš – 3.D, Vikartovský Radoslav – 3.D

Pripravovala p. uč. Majerničková

Fotogaléria

• IQ Olympiáda celoštátne kolo

• V pondelok  15.5. krásnom prostredí Oravského hradu sa 60 najlepších žiakov z celého Slovenska (do súťaže sa zapojilo 14 114) pustilo do riešenia rôznych typov úloh. Medzi nimi boli aj štyria naši žiaci ktorí postúpili z regionálneho kola Bruno Jakubov 9.A, Tomáš Hamrák 7.A, Juliána Dovalová 7.A a Filip Krotký 6.C  Na každého z nich čakalo vyše 90 úloh, ktoré boli rozdelené do jednotlivých typov: U1: Logický písomný test; U2: Filmová ukážka; U3: Pamäťový test; U4: Lietajúce písmenká; U5: Ľahká matematika; U6: Logický premietaný test; U7: Praktická inteligencia.
              Veľmi krásny výsledok dosiahol Bruno Jakubov, ktorý skončil na nádhernom 2. mieste na Slovensku. Aj ostatní môžu byť so sebou spokojní, veď skončili medzi 60-timi najlepšími na Slovensku a tak kvalitne a úspešne reprezentovali našu školu.

Fotogaléria

• Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiakov

• V dňoch 20.-22.3.2017 sa družstvo chlapcov po víťazstve v krajskom kole zúčastnilo Majstrovstiev Slovenska v basketbale žiakov ZŠ v Seredi.. Naši chlapci obsadili konečné 8. miesto . Basketbal bol na výbornej úrovni a ďakujeme chlapcom za ich reprezentáciu školy aj mesta. Družstvo pripravovala Mgr. Dovčíková

Fotogaléria

• Testovanie 5

• Výborné výsledky dosiahli naši žiaci v Testovani 5, ktoré sa konalo ešte v novembri.

Klikni na obrázok

• Celoštátne  kolo Pytagoriády

• V dňoch 8. – 9. júna 2016 sa v Bratislave uskutočnil 37. ročník celoštátneho  kola Pytagoriády. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva SR. Bruno Jakubov, žiak VIII. A triedy našej školy sa v Košickom umiestnil na 5. mieste a prepracoval sa až na celoštátne kolo. V kategórii P8 tak súťažilo spolu 16 žiakov z celého Slovenska. Po náročnej súťaži, kde sa riešilo 20 úloh za 60 minút bol úspešný a obsadil 8. miesto.
              Srdečne blahoželáme!!!

Fotogaléria

• Celoslovenské kolo Geografickej olympiády

• Po umiestnení v školskom, okresnom a krajskom kole postúpil Bruno Jakubov na celoštátne kolo, ktoré sa konalo 13.-14.mája 2016 v Banskej Bystrici. Súťažil spolu v deviatakmi, no aj v  tak náročnej konkurencii sa stal úspešným riešiteľom, obsadil 25.miesto. Pripravovala ho p.uč. Rimská.

• Šaliansky Maťko - celonárodné kolo

• 18. marca 2016 sa v Šali uskutočnil 23. ročník celonárodného kola súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Našu školu na súťaži reprezentovala žiačka  z 3.A triedy Adelka Leibiczerová.  Adelke ĎAKUJEME za výborný prednes a prajeme jej veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.

Fotogaléria

• Celoštátne kolo ONEJ

• 21. marca 2016 sa žiak našej školy Patrick L o r k o  zúčastnil celoštátneho kola ONEJ v Bratislave. Po výbornom umiestnení na krajskom kole, aj tu vzorne reprezentoval našu školu, mesto i Košický kraj. Zo súťaže si odniesol diplom: Úspešný riešiteľ. Blahoželáme.