• Modernejšia škola

• Modernejšia škola – projekt podporený MŠVVaŠ

• Škola má nielen vzdelávať, ale aj vychovávať. Vzdelávať môžeme po starom, klasicky, ako to poznajú ešte rodičia našich detí, ale dá sa  aj inovatívne, zaujímavo, hravo, inšpiratívne, so zážitkom so samotného vzdelávania.

Cieľom nášho projektu bolo  posunúť sa na priamke času vo výchovno – vzdelávacom procese o niekoľko rokov dopredu. Naštartovať to chceme vonkajšou dizajnovou zmenou školských miestností (učebňa prepojená s  chodbou, herňa), ktorá bude priamym spúšťačom zmien vo výchovno -vzdelávacom procese. Vychádzať budeme z predpokladu, že práve prostredie inšpiruje a vychováva. A nielen deti, ale aj samotných pedagógov. Ak vstúpite do moderných, dizajnovo podnetných priestorov,  sami cítite, že v nich sa už po starom jednoducho nedá. A my chceme túto psychologickú motiváciu využiť a iniciovať vlastným príkladom procesy, ktoré naštartujú zmenu spôsobu výučby na našej škole.

Zamerať sa chceme sa to, čo je pre deti vlastné: teda zvedavosť, objavovanie a hru. Našim cieľom je rozbehnúť proces zmeny na škole tým, že žiaci aj učitelia vstúpia do priestorov, ktoré im svojou modernosťou a podnetnosťou nedovolia fungovať po starom.  Vytvárame  dizajnovo moderný, inšpiratívny a vzájomne prepojený priestor, v ktorom bude prebiehať nielen vyučovací proces, ale aj pravidelná popoludňajšia činnosť, ako aj  aktivity našej školy vo vzťahu k verejnosti. Pôjde o takýto priestor: inšpiratívna učebňa spojená s prezentačným priestorom (chodbová oddychová zóna) a edukatívno oddychovo – relaxačnou zónou (centrálna oddychová zóna).