• Školská kalokagatia 2024

• Propozície, tabuľky, diplomy pripravené. Pripraviť sa, pozor , štart.  A tak 25.6.2024 na ZŠ Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi odštartovala Školská Kalokagatia. Žiaci si na pochodovú hudbu nastúpili pod svojimi názvami a vlajkami. Kreativite sa medze nekládli. Verte tomu, že to bolo krásne. Pozdraviť nás prišiel aj predseda Olympijskeho klubu SPIŠ pán Viliam Mjartan. Na olympijsku hymnu prišli dievčatá s olympijskymi kruhami, pochodňou a vavrínovým vencom. Nasledoval sľub pretekárov a rozhodcov a oceňovanie 10 naj športovcov školy.  A potom to už vypuklo. Prvá z disciplín bol beh olympijskeho dňa. Rozhodcovský zbor bol na 100% pripravený. Veď musel rozhodovať vo viacerých disciplínach. Kolektívne – futbal, prehadzovaná, vybíjaná, štafety, preťahovanie lanom, basketbal, volejbal, florbal. Individuálne športy - člnkový beh 10 x5m, skákanie na švihadle, šach, stolný tenis, výdrž v zhybe, skok do diaľky, šplh, šípky, bedminton. Dosť, čo poviete? Každý z 350 žiakov 2. stupňa mal možnosť si niečo vybrať. Niektorí veruže nevedeli, kde skôr skočiť. Nechýbal pitný režim, nejaké to ovocie, / ďakujeme školskej kuchyni /  disdžokej. Pokračovalo sa 26.6.  Dohrali sme futbal a vybíjanú a začali  florbalom a bedmintonom. Cca o 11.30  všetky triedy prišli do veľkej telocvične, kde sme rozdávali diplomy a ceny pre tých najlepších. Dostali sme aj čestné uznanie od OK SPIŠ za rozvoj olympionizmu na škole a takisto p. uč. Murgáčová. A tak dvojdňový maratón športu vyvrcholil.  A verte tomu, že to fachčilo. Každý mal svoju úlohu, ktorú si splnil tak ako sľuboval. Veď SME JEDEN TÍM.