Voľné miesta

Navigácia

 • OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE:

  Na posledné 2 dni vyučovania v kalendárnom roku - t. j. 20. a 21.12.2018 je odhlasovanie zo stravy možné iba do 14.12.2018 (piatok) a to kvôli koncoročnej uzávierke  a z dôvodu uchovávania a skladovania potravín.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Mestská súťaž Naše mesto

  Dňa 27. 11. 2018 sa uskutočnila vedomostná súťaž Naše mesto, ktorú organizoval Školský úrad a Miestny odbor Matice slovenskej. Súťažiaci z našej školy preukázali, že sa vedia orientovať v dejinách nášho mesta. Mladší žiaci zo 4. A – Patrícia Nováková, Jakub Kirňak, Matúš Vresilovič obsadili 4. miesto a starší žiaci - Patrícia Geciová, Sofia Ostapuk z 8. A a Šimon Širilla zo 6. A získali 3. miesto. Žiakov pripravovali Mgr. Jendrálová a Mgr. Šišková.

 • Okr. kolo Technickej olympiády

  Vo štvrtok 29.11. sa naši žiaci úspešne zúčastnili okresného kola Technickej olympiády. V priestoroch Technickej akadémia zvíťazila v kategórii A, dvojica Filip Kolesár a Alex Novák. V kategórii B s prehľadom zvíťazil Ján Dzurňák. Chlapci, nech sa vám darí aj na krajskom kole.

  Blahoželáme.

 • Čaká nás učenie so zážitkom

  Po septembrovom Regionálnom dni prichádza na rad v stredu 28. 11. 2018 ďalší deň netradičného vyučovania pod názvom Deň finančnej gramotnosti. Aj tu budú zapojené všetky triedy, všetci žiaci a učiteľov bude ešte o čosi viac, pretože medzi nás zavítajú odborníci z praxe, ktorí nás prevedú svetom peňazí, správnym hospodárením s nimi, budete nakupovať, hľadať výhodné finančné produkty, zorientujeme vás v poisťovníctve a bankovom sektore. Všetko samozrejme hravou formou a s odlišnosťami v každom ročníku. Čaká nás aj záverečný výstup z aktivít, kde budete môcť okrem nadobudnutých znalostí využiť aj svoju kreativitu a vzájomné inšpirácie, takže výsledkom budú neopakovateľné diela, ktoré budú typické pre každý kolektív. Veríme, že sa vám bude Deň finančnej gramotnosti na našej škole páčiť.

 • Vyhodnotenie zberu papiera a tetrapakov

  Spoločne sme nazbierali 19,78ton starého papiera.

  Vyhodnotenie najlepších jednotlivcov

  Zber papiera:

  1.stupeň:
  1. Luca Enrico Lorko 4.B
  2. Peter Damián Mulík 4.B 
  3. Tereza Mačupová 3.B 

  2. stupeň:
  1. Vanesa Labancová 9.B
  2. Gabriela Feňárová 8.B
  3. Samuel Širilla 9.A 

   Zber tetrapakov:

  1. stupeň:

  1. Maxim Murdžák 1.D
  2. Ella Holečková 4.B
  3. Dominik Sliva 3.A

  2. stupeň:1. Veronika Langová 5.A
  2. Martin Sliva 6.C
  3. Filip Sabovčík 7.A

  Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa zapojili do zberu papiera a tetrapakov. Zelená škola.

 • CELOSLOVENSKÉ FINÁLE VO VEDOMOSTNOM OLYMPIJSKOM KVÍZE

  Olympijský kvíz má za sebou celoštátne finále! A naša škola bola pri tom!
  Vysoké Tatry privítali po päť najlepších kolektívov v kategóriách základných a stredných škôl doplnených vždy o 1 družstvo z Čiech. Základné kolo celej súťaže sa realizovalo online formou už v júni a zúčastnilo sa ho 167 trojčlenných družstiev zo základných škôl a 53 trojčlenných družstiev zo stredných škôl. Zaujímavosťou je, že do pätice v kategórii základných škôl sa prebojovali výlučne družstvá z východného Slovenska.
  Vo finále každé súťažiace družstvo najprv predviedlo päťminútovú prezentáciu na tému „Olympizmus spája generácie“ a potom spoločne absolvovali písomný vedomostný test z olympijskej problematiky.
  Porotu vedomostnej súťaže tvorili predseda SOA Pavol Ružbarský, podpredseda Ján Grexa, Viera Bebčáková, Igor Machajdík a tri olympioničky – strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, rýchlostná kanoistka Martina Gogolová-Kohlová a lukostrelkyňa Alexandra Longová, ktoré tesne pred samotnou súťažou absolvovali zaujímavú besedu s účastníkmi súťaže. 
  Naša škola v zložení /Murdžáková, Kozubová, Pacák – žiaci 7.B triedy /  napokon obsadila cenné, i keď nepopulárne 4. miesto. Ocenenie však k nám napokon predsa len putovalo, keď p. uč. Eva Murgáčová zo ZŠ Ing. Kožucha Spišská Nová Ves a Radmila Hajdúková zo ZŠ Školská Michalovce boli vyhodnotené ako  najaktívnejšie individuálne organizátorky Olympijského dňa 2018.
  Stretnutie sa v Tatrách malo aj pestrý sprievodný program. Objavili sme Triklandiu, navštívili sme laser Arénu a previezli sa na motokárach. Takto akčne ukončili dvojdňové Olympijské dni.

  Fotogaléria

 • Ocenenie na radnici

  Pri príležitosti Dňa študentstva boli v piatok 16. 11. 2018 oceňovaní najúspešnejší žiaci a žiacke kolektívy mestských základných a stredných škôl. Naša škola mala opäť najpočetnejšie zastúpenie spomedzi všetkých, veď predchádzajúci školský rok bol pre našich žiakov i školu samotnú, čo sa týka postupových súťaží rozhodne najúspešnejší. Tých najlepších si môžete pozrieť vo fotogalérii. Všetkým žiakom blahoželáme k oceneniu a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy. Rovnako ďakujeme za prípravu aj ich učiteľom a trénerom. 

  Fotogaléria

 • Okresné kolo v bedmintone

  Bedmintonový týždeň máme za sebou. Na okresnom kole v bedmintone v Smižanoch nás reprezentovali dievčatá aj chlapci. V utorok chlapci v zložení Ján Dzurňák, Samuel Bobko, Martin Bartko potvrdili úlohu favoritov a v konkurencii 12 škôl  suverénne zvíťazili, keď nenašli premožiteľa ani v jednej dvojhre. Vo štvrtok sa naše  dievčatá Nela Štepitová, Simona Hadušovská a Vanda Hadušovská postarali o veľké prekvapenie a v konkurencii 14 škôl zvíťazili.  Ako najmladšie a najmenšie hrali so srdiečkom a postupne zdolávali vekom staršie súperky. Obe družstvá postúpili na krajské kolo v bedmintone.

  Blahoželáme!
  Fotogaléria

 • Ďalší úspech na celoslovenskej úrovni pre ZŠ, Ing. Kožucha

  Celoštátne vyhodnotenie súťaže športovej aktivity základných a stredných škôl pod názvom ŠKOLA ROKA, ktorá sa realizuje v štyroch kategóriách (školy do 300 žiakov a nad 300 žiakov) prebehlo 26.októbra 2018 v Detve. Vďaka svojim úspechom v olympijských aktivitách a v neposlednom rade i v športových súťažiach sa na tomto slávnostnom akte mohla zúčastniť i ZŠ, Ing. O. Kožucha z nášho mesta.
  V kategórii ZŠ nad 300 žiakov si naša škola vybojovala vďaka výborným výsledkom na Majstrovstvách Slovenska (basketbal dievčat a chlapcov – 1., rsp.3. miesto, gymnastický štvorboj kategória A – chlapci 4. miesto a dievčatá 7. miesto) skvelé 2. miesto. Na slávnostnom vyhodnotení sa zúčastnila p. uč. Murgáčová a žiačka Juliana Dovalová – členka víťazného družstva v basketbale, ktorá sa takto vyznala: „ Boli to nádherné pocity, keďže naša škola bola medzi ocenenými školami ako jediná, ktorá nemá športové triedy, no napriek tomu sme sa dokázali tak vysoko umiestniť. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť tohto ocenenia. Bol to krásny zážitok.“ Slávnosť spestril kultúrny program, ktorý sa niesol v duchu ľudového folklóru, ako aj  vzácni hostia - olympijský víťaz Ján Zachara, paraolympijská víťazka Veronika Vadovičová i majsterka Európy Eva Murková.
  Ďakujeme našim žiakom, učiteľom i klubovým trénerom, ktorí sa na tomto krásnom úspechu podieľali.

  Fotogaléria

 • Návrhy na témy RP v školskom roku 2018/19

  Návrhy na témy RP v školskom roku 2018/19 nájdete kliknutím TU - NavrhyRP.pdf

 • Poďakovanie Biela pastelka

  Naša škola vyzbierala počas dňa charitatívnej zbierky BIELA PASTELKA sumu 94,47 €. Veľmi pekne ďakujeme za pomoc a čas venovaný zbierke. Ďakujeme všetkým zúčastneným
  S pozdravom „ Umenie žiť v tme“

 • Erasmus - Ohlasy od partnerov z Talianska, Španielska a Poľska

  Talianska skupina
  Students and families are so grateful for this mobility and they loved the way you organize everything. Thank you so much. (Študenti a rodiny žiakov sú vďační za túto mobilitu a veľmi sa im páčil spôsob, akým boli akcie organizované. Ďakujeme veľmi pekne.)
  Španielska skupina
  We are at home. Thank you for everything. (Sme doma. Ďakujeme za všetko.)
  Poľská skupina
  We are at home, safe and happy. Thanks. (Sme doma, v poriadku a šťastní. Ďakujeme.)

 • Erasmus - Slovo na záver

   Vážení rodičia, ďakujeme Vám za to, že ste prijali zahraničných účastníkov nášho projektu do svojich rodín, vytvorili im priaznivé podmienky na odpočinok a tiež ďakujeme za čas, ktorý ste im venovali na výletoch pri spoznávaní okolia nášho mesta. Všetky deti, aj vďaka Vám, majú nezabudnuteľné zážitky na dni, ktoré tu strávili.

 • Erasmus+ 5.deň

  5. deň nášho erasmasmackého programu bol pre nás zároveň naším posledným spoločným dňom. Málinko sa nám zmenili plány a keďže sme v utorok kvôli dažďu vynechali našu krásnu zoologickú záhradu, vynahradili sme si to práve v tento deň. Začali sme teda v ZOO, kde sme okrem zvierat obdivovali nádherné prostredie a dokonca sa nám podarilo navštíviť i súkromnú guľáš párty, kde sa naši hostia pozreli, ako sa varí pravý nefalšovaný maďarský kotlíkový guľáš. Po výbornom obede v školskej jedálni sme sa už všetci pripravovali na spoločnú párty, počas ktorej sme mali možnosť ochutnať špeciality jednotlivých krajín a zároveň sa zabaviť a veselo rozlúčiť. Pri lúčení nechýbali slzičky. Tak teda šťastnú cestu, priatelia a tešíme sa na vás u vás! BON VOYAGE

  Fotogaléria

 • MŠO - minifutbal

  Naši žiaci sa zúčastnili Mestskej športovej olympiády žiakov a žiačok 1. stupňa v minifutbale. Organizátorom MŠO bola ZŠ Z. Nejedlého. Svojou bojovnosťou a húževnatosťou obsadili tretie miesto. Našu školu reprezentovali: Oliver Koval III.B, Samuel Husár IV.B, Anton Petra, Maxim Novotta, Jakub a Matej Kotlár IV.C,  Oliver Hozza, Martin Pivovar, Sebastián Polčík a Maroš Karabel IV.D. Za reprezentáciu školy ďakujeme a srdečne blahoželáme.

  Fotogaléria

 • Erasmus+ 4.deň

  4.10.2018 sa náš projekt niesol v duchu pracovnom. Pracovali sme na aktivite, ktorú pripravila koordinátorka p.uč.Lacušová s názvom: Interactive guidebook “The most beautiful places in my region and the legends connected with it”. Všetci žiaci participovali na aktivitách a snažili sa spoločne vytvoriť sprievodcu legendami zapojených európskych krajín. Preukázali záujem a snahu o šírenie týchto legiend a získaných poznatkov nielen na Slovensku, ale aj navzájom medzi krajinami a chceli by ich ponúknuť aj do knižníc a médii. Po obede a za krásneho počasia naši hostia a žiaci našej školy uvideli nádhernú prírodu nášho regiónu. Že výlet sa im páčil, bolo vidieť na ich vysmiatych tváričkách. Tomášovský výhľad je očarujúci aj v jeseni.

  Fotoalbum

 • Erasmus+ 3.deň

  Dnešný deň sme začali prehliadkou Spišského hradu, ktorý sa všetkým veľmi páčil. Našou ďalšou zastávkou bola Levoča. Tu sme navštívili Baziliku Panny Márie na Mariánskej hore a po obede sme sa presunuli do Levočskej radnice, kde nám pani sprievodkyňa priblížila históriu Levoče. Poslednou zastávkou bol kostol sv. Jakuba. 

  Fotogaléria

 • Erasmus+ 2.deň

  Dňa 2.10.2018 sa náš program projektu Erasmus+ presunul do svojho druhého bodu. V utorok nám mierne neprialo počasie, a tak sme trávili celý deň v našej zelenej škole. Dopoludnia sme si žiakov rozdelili do štyroch skupín a títo žiaci, namiešaní zo všetkých štyroch krajín postupne navštevovali workshopy s názvami : Čitateľské červíky (p. Rusnáková), Čitateľský maratón (p.Urichová), Štafeta (p. Šoltésová), Veselé čítanie s taštičkou (p.Lacušová). Deti sa tak zoznámili s najzaujímavejšími čitateľskými metódami na našej škole, zahrali sa, zasmiali a veľa čítali. Po vynikajúcom obede v školskej jedálni si pani učiteľka Šoltésová s pani Rusnákovou pre hostí pripravili súťaž v rýchlom čítaní textu v anglickom jazyku, kde sme neváhali zapojiť do hry aj učiteľov zo zahraničia. Všetci sme tak veselo strávili spoločné popoludnie plné zaujímavostí. Deň sme napokon zavŕšili rôznymi výletmi v rodinách a my učitelia rozprávaním sa a vymieňaním si pedagogických skúseností do neskorých večerných hodín.

  Fotogaléria

 • Projekt Erasmus+ 1. deň

  V rámci projektu Erasmus+ sme 1. 10. 2018 privítali našich zahraničných hostí z Talianska, Poľska a Španielska. Po úvodnom programe sme išli do škôlky, kde si pre nás deti pripravili program a potom sme absolvovali tvorivé dielne. Učili sme sa ako ľudia v minulosti tkali, ako sa vyrezávajú figúrky z dreva a maľovali sme aj na sklo.  Celý deň sme zakončili prehliadkou mesta, kde sme z lístia vytvorili názov Erasmus+. Taktiež nás privítal aj pán primátor mesta Spišská Nová Ves a niektorí z nás boli aj na kostolnej veži . Na celý týždeň máme pripravený zaujímavý program. Takisto sme si pripravili množstvo zábavných aktivít. Je to pre nás nová skúsenosť a veľmi sa na tento týždeň tešíme.

 • ZVLÁDLI SME NEOHLÁSENÝ CVIČNÝ POPLACH NA ŠKOLE

  Tak ako sme sľúbili počas Ochrany života a zdravia začiatkom septembra, uskutočnili sme prepadový neohlásený poplach pre prípad všeobecného ohrozenia. V stredu o 10. 25: 00 hod. sa rozozvučali školou sirény a už o 10. 27: 25 hod. boli všetci žiaci a zamestnanci školy nastúpení pred ZŠ. Celá cvičná evakuácia prebehla vzorne podľa naučených pokynov a bola nielen spestrením vyučovacieho dňa, ale predovšetkým výbornou skúškou pre prípad ohrozenia žiakov školy pred neočakávanou udalosťou. Všetkým žiakom a ich pedagógom udeľujem pochvalu za uskutočnenie evakuácie.

  riaditeľ ZŠ

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Ing. O. Kožucha 11, Spišská Nová Ves
  Ing. O. Kožucha 11, 052 01 Spišská Nová Ves
 • 0905 443 136 riaditeľ - PhDr. Bohuslav Vaľko
  053 442 67 43 sekretariát - Silvia Mikolajová
  0907 745 557 zastupcovia riaditeľa - Mgr. Jozef Bakó a Mgr. Daniela Dingová
  053 446 60 66 školská jedáleň - vedúca ŠJ Ing. Katarína Brejčáková
  053 442 60 69 - ekonómka školy

Fotogaléria