• Kronika

• Január 2024

MŠO bedminton

Všetci vieme, aký náročný je január pre žiakov i učiteľov. Po dňoch skúšania a písomiek sme sa spoločne s deťmi i pani učiteľkami stretli  vo veľkej telocvični.

Príjemné dopoludnie  v rámci Mestskej športovej olympiády pre žiakov I. stupňa sme strávili pri športe. Tentoraz  to bol – bedminton.

Do turnaja sa zapojili všetky školy mesta. Súťažilo sa vo štvorhre chlapcov a dievčat.  Všetky deti fantasticky bojovali za seba, družstvo i školu. Bolo vidieť, že si to užívajú a športový bedminton ich začína baviť.

Našu školu reprezentovali v kategórii chlapcov: K. Maršalek, J.  Šikola a D. Vrábeľ – všetci zo 4.D. Po ťažkých zápasoch v skupine sa napokon  umiestnili na  3. mieste.  V kategórii dievčat zo všetkých síl bojovali : N. Lešková z 3.B, D. Dobšinská a L. Kopilecová zo 4.A. Po veľkom snažení sa napokon umiestnili celkovo na 6. mieste.

Deťom blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu svojich tried i našej školy.

Zopár záberov pre spomienku na super deň nájdete TU.

Okresné kolo v matematickej olympiáde 5. a 9. ročníka

Koncom januára sa už tradične v zasadačke Mestského úradu uskutočnilo okresné kolo v matematickej olympiáde žiakov 5. a 9. ročníka. Piataci riešili 3 úlohy a deviataci sa museli popasovať so 4 úlohami.

Výsledky  9.ročník
            3.m. Klein Adam 9.A
            5.m. Vresilovič Matúš 9.A
            8.m. Kokoruďa Martin 9.A
            Všetci úspešní riešitelia a pravdepodobne postupujú na krajské kolo.

Výsledky 5.ročník
            6.m Rosenberger Jakub 5.A
            6.m Suržinova Vannesa 5.C
            Obaja úspešní riešitelia

Blahoželáme.

Novoročná pokladovka pre ŠKD

26.1.2024 sa opäť deti z ŠKD rozbehli po vonkajšom areáli školy a hľadali poklad. Predtým však museli splniť vedomostné a pohybové aktivity. Že to bolo pre nich malina, svedčia aj správne vyplnené tajničky, za ktoré dostali sľúbený poklad.

Stop násiliu a zbraniam

Žiaci 8. a 9. ročníka sa koncom januára 2024 zapojili do výzvy Občianskeho združenia Pro Memory v Spišskej Novej Vsi a pripomenuli si Medzinárodný deň obetí holokaustu vyhotovením fotografie s nápisom We Remember – Pamätáme si. I takto si uctili vyše 800 obetí holokaustu zo Spišskej Novej si a okolia v rokoch 1942 – 1945 a i týmto  vyjadrili odpor k násiliu, zbraniam a vojne.

Paríž 2024

Olympijské hry sú považované za vrcholové svetové športové súťaže s účasťou viac ako 200 krajín. Pre mnohých  športovcov sú vyvrcholením ich športovej kariéry. Tento rok sa budú konať vo Francúzsku  26. júla 2024 - 11. augusta 2024

Slovenskí športovci sa už pripravujú na olympijské hry v Paríži 2024. My sa zase budeme v rámci rôznych aktivít oboznamovať s Olympijskym hnutím na našej škole.

Ako prvá aktivita bol Adventný kalendár s otázkami o Paríži a Francúzsku. Účastníci mohli vyhrať 24 skvelých vecných cien od Slovenského olympijského a športového výboru.  Z našej školy sa zapojili súrodenci Nuberovci. Síce nezískali žiadnu cenu, aj keď odpovedali správne na skoro všetky otázky, ale cena ich čakala v škole od p. uč. Murgáčovej.

Blahoželáme a veríme, že aj ďalší žiaci a učitelia sa pridajú do pripravovaných aktivít.

OKRESNÉ KOLO SÚŤAŽE ŠALIANSKY MAŤKO

Víťazky školského kola, Zina Karpinská (3.A), Tamara Krausová (5.B), Alexandra Kopilecová (7.A), sa dňa 23.1.2024 zúčastnili okresného kola súťaže v prerozprávaní slovenských povestí – Šaliansky Maťko. V poradí 29. ročník tejto obľúbenej súťaže sa konal v Dome Matice slovenskej v Spišskej Novej Vsi. Dievčatá boli odhodlané zvíťaziť. Veru, jednej z nich sa to aj podarilo. Alexandra Kopilecová zo 7.A si v III. kategórii vybojovala 1. miesto a zároveň postup do krajského kola.

Srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa úspechov!

Okresné kolo v olympiáde z ANJ

V okresnom kole olympiády v anglickom jazyku sa úspešným riešiteľom stal Matúš Hecko z 9. A triedy.