• Šporové srdce Slovenska

• Športové srdce Slovenska

• Športové srdce Slovenska 2019 (GYMNASTIKA)

Cieľom výchovy a vzdelávania na škole je harmonicky sa rozvíjajúci žiak v duchu zásad starogréckej kalokagathie. I z toho dôvodu kladieme veľký  dôraz nielen na vzdelávacie a výchovné výsledky žiakov (patríme medzi najúspešnejšie školy v Košickom kraji), ale záleží nám aj na cieľavedomej a presne nasmerovanej výchove, ktorú podporujú aj rodičia našich žiakov (zavedené osobité dlhodobé výchovné programy v jednotlivých ročníkoch). A v neposlednom rade chceme, aby naši žiaci primeraným spôsobom rozvíjali aj svoju telesnú zdatnosť. Jedným zo základných prostriedkov na dosiahnutie tohto dôležitého cieľa  je pre nás podpora gymnasticky na škole, ktorá je základom zdravého telesného vývoja našich žiakov. Ide o šport, na ktorom stavajú svoju úspešnosť takmer všetky ostatné športy a má neoceniteľný význam pre zdravý telesný vývin každého človeka. Z toho dôvodu máme gymnastiku  nielen vo vyučovacom procese, ale stala sa dôležitou súčasťou aj našej mimoškolskej činnosti.

Gymnastika na škole posledných päť  rokov začala byť veľmi obľúbeným športom pre deti. Pred tromi rokmi sme vytvorili aj prvé krúžky pre gymnastov. Záujem detí o prácu v tomto krúžku každým rokom narastá. Dnes máme takmer 20% žiakov 1. stupňa, ktorí navštevujú gymnastický krúžok. Medailové úspechy dosahujeme  na rozmanitých vystúpeniach v okresných, krajských i celoslovenských  gymnastických súťažiach... Popri športovej sa cieľavedomo venujeme aj masovej gymnastike. Máme na škole niekoľko podujatí, ktorými propagujeme tento šport na našej škole i u detí okolitých materských škôl (Cvičenie s Mikulášom, Gymmfit, Kalokagathia...). Radi by sme teda skvalitnili prácu nášho krúžku i podujatia, ktoré pripravujeme tak, a tak sme zakúpili vďaka projektu Športové srdce Slovenska veľké množstvo nových gymnastických cvičebných náradí. Vďaka tomu budeme ponúkať doposiaľ nerealizované aktivity a tréningové cvičenia, ktoré prinesú úspech tak vo výkonnostnom športe, ako aj v rozvoji masovej základne gymnastiky na našej škole i okolitých materských školách.

Kolektív vedúcich krúžkov: Mgr. Alena Majerničková, Mgr. Eva Murgáčová, Mgr. Mária Filipová a Mgr. Irena Kovalčíková