• Anglický jazyk

• Aktivity

• 2020/21

Okresné kolo olympiády z anglického jazyka 13.1.2021

Žiaci našej školy sa aj v tomto roku zúčastnili okresného kola olympiády z anglického jazyka. V kategórii 1A (mladší žiaci) nás reprezentovala N. Juríková  (7.A), ktorá sa umiestnila na spoločnom 6. a 7. mieste. V kategórii 1B (starší žiaci) obsadila  3. miesto Laura Brathová (9.A). Blahoželáme.

Shakespeare´s Memoriál

Dňa 24. 4. 2018 sa uskutočnilo obvodné kolo súťaže Shakespeare´s  Memoriál v Základnej škole na Komenského ulici.  Naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu a skončili na popredných miestach:
            1. miesto Samuel Frniak 3. A - 3. a 4. ročník
            3.miesto  Miloš Neuvirth  9.A  9.ročník
            Blahoželáme a ďakujeme pánom učiteľom za prípravu.

Project  competition  2017, súťaž v ANJ

Tento rok sa študenti  deviateho ročníka základnej školy zapojili do súťaže Project  competition 2017, ktorá bola organizovaná vydavateľstvom Oxford Univerzity Press. Cieľom tejto súťaže bolo motivovať žiakov k používaniu anglického jazyka, rozvíjať zručnosť komunikácie a vyhrať zaujímavé vecné ceny.

Žiaci vytvorili v skupinkách  plagát na tému budúcnosť a odpovedali na otázky:

 Ako bude vyzerať svet v budúcnosti?
             Ako budú ľudia žiť a cestovať?
             Čo budú ľudia robiť vo voľnom čase?
             Ako bude vyzerať škola?

Plagáty boli elektronicky zaslané každou do 28.02 2017 a získali sme certifikáty.

Môj slovník z reality, súťaž v ANJ

„Môj slovník z reality 2017“ je súťaž zameraná na slovnú zásobu v cudzom jazyku a je určená pre jednotlivcov. V rámci hodín cudzích jazykov naši žiaci tvorili vlastný trojpísmenkový slovník a tieto sme zaslali do celoslovenského kola. Na každé písmeno, ktoré si zvolili, napísali 19 slov. Ku každému slovu nakreslili obrázok a zvolené slovo použili vo vete. Aj takýmto spôsobom sa rozvíja čitateľská gramotnosť v cudzom jazyku. Tieto originálne slovníky s krásnymi kresbami si môžeme pozrieť kliknutím TU.