• Anglický jazyk

• Deň jazykov

• 26. september je od roku 2001 vyhlásený za Európsky deň jazykov. Vyhlásila ho Rada Európy, ktorá ním chcela poukázať na dôležitosť výučby cudzích jazykov.  Aj keď všetci máme radi  našu  krajinu a ľúbime  náš  jazyk, mali  by  sme si

uvedomiť, že  je pre nás dôležité učiť sa cudzí jazyk. Prečo ho potrebujeme?  Potrebujeme ho hlavne na to, aby sme sa dorozumeli v cudzej krajine.EURÓPSKY  DEŇ  JAZYKOV – rozhlasové okienko bolo realizované 25. septembra 2015V  školskom  rozhlase našej školy bola odvysielaná relácia, ktorou si žiaci pripomenuli tento sviatok a  rozprávali o  význame  vyučovania  a  využití jednotlivých jazykov.

EURÓPSKY  DEŇ  JAZYKOV – aktivity v škole

Aj žiaci našej školy si  pripomenuli tento významný deň rôznymi aktivitami a aj pripravili dve videá. Prvé video bolo zaslané do súťaže s názvom Language chain a volá sa Animals of the world. Video prezentuje učebnú pomôcku pre žiakov, ktorú vytvorili starší žiaci z ekologických materiálov.

Druhé video obsahuje všetky aktivity, ktoré boli realizované počas celého slávnostného dňa pripravované našimi žiakmi z celej školy a s pomocou p. učiteľov anglického, ruského a nemeckého jazyka. Aktivity boli  doplnené panelom, na ktorom si žiaci mohli prezrieť zaujímavosti jednotlivých krajín.  Každý jazyk bol  prezentovaný pestrými  činnosťami: žiaci  si pripravili: eko tričká s vlajkami európskych krajín. Nápadité boli aj  záložky v ruskom jazyku s abecedou a rôzne suveníry.

Zaujímavá bola fonetická abeceda, ktorá môže pomôcť pri výučbe anglického jazyka. Mladšie deti pripravili vlajky. Na hodinách ruského, nemeckého a anglického jazyka v tento deň žiaci diskutovali spolu s vyučujúcimi o prínose jazykového vzdelávania, o príležitostiach a možnostiach, ktoré sa im výučbou cudzích jazykov otvárajú. Na hodinách žiaci vytvárali rôzne projekty, hrali hry a spievali pesničky. Táto akcia prispieva  k zvýšeniu záujmu o vyučovanie cudzích jazykov,  bude na prospech kvality vyučovania cudzích jazykov a hlavne využitia v bežnom živote. Takto sme oslávili tento deň.