Voľné miesta

Navigácia

ŠKD

Aktivity ŠKD 2019/20

2019/20

Pani vychovávateľky deťom!

Aj keď sa celý náš život preniesol iba do našich domovov, určite Vám okrem vyučovania chýba aj školský klub. Aj keď sme sa na istý čas museli rozlúčiť, v kontakte sme ostali. Vám deťom sme posielali námety, ako môžete tráviť teraz svoj voľný čas, rôzne hry, športové aktivity, natáčali sme pre Vás videá, čítali rozprávky na diaľku a množstvo iných aktivít. Samozrejme, nechýbalo ani povzbudivé slovo, aby sme všetci túto vzniknutú situáciu ustáli s úsmevom na perách. O to viac nás vždy potešila vaša spätná väzba. Už sa nevieme dočkať, kedy sa opäť stretneme v našich kluboch, vrátime sa na náš školský dvor, kde bude zase počuť detský smiech. 

Fotogaléria

ŠKD 3 - Všade dobre, doma veselo

Deti v 3. oddelení školského klubu sa doma nenudia. Aktívne sa zapájajú do plnenia úloh a pani vychovávateľky. Splnené úlohy poctivo dokumentujú. 

Footogaléria

Deň Zeme v 7.oddelení

22. apríl je dňom, kedy má sviatok naša Zem. Pri tejto príležitosti sa deti popasovali s výzvou: UPRACME SI ZEM. Deti túto výzvu vzali veľmi vážne. Netrvalo ani deň, kedy začali prichádzať prvé fotografie, ako pri prechádzke zbierajú odpadky. A veru, že vriec bolo dosť. Všetkým deťom, ktoré sa zapojili zo srdiečka ďakujeme a posielame obrovskú pochvalu. Len spoločnými silami, môžeme pomôcť zachrániť našu krásnu Matku Zem.

Fotogaléria

ŠKD – Orient akadémia

V školskom klube sme privítali dvoch mladých ľudí, pána Stanislava Forgáča, ktorý je zakladateľom ORIENT AKADÉMIE, a jeho manželku. Táto akadémia vznikla v roku 2014 ako vzdelávacie centrum zdravia a pohybu. Je to „škola“ s bohatou ponukou aktivít.

Zameriavajú sa najmä na výučbu bojových umení ako Ving Tsun, Escrima a systémy sebaobrany pod záštitou Organizácie výučby sebaobrany AVSE, ďalej streľbu z klasických lukov ako aj cvičenia na objednávku s individuálnym prístupom. Škola nezabúda ani na deti a pre tie vo veku od 6 do 13 rokov je k dispozícii možnosť výučby Kung Fu Tiger a Drak, taktiež pod záštitou organizácie AVSE.

V rámci zdravia sa škola venuje princípom tradičnej čínskej medicíny, cvičeniam Qigong, Shiatsu a moxovaniu. Pre športovcov sú v ponuke cvičenia s pomôckami, kruhový tréning, Tabata, Pilates.

Ďalej akadémia pripravuje a organizuje prednášky v oblasti výživy, kaligrafie, bylinkárstva, čajových obradov, Feng Shui, čínskej kozmológie, numerológie, osobného rozvoja a ďalších zaujímavých tém.

Fotogaléria

ŠKD – Karneval 2020

Fašiangový čas je plný zábavy, veselosti, tancovačiek. V školskom klube sme si tento rok užili druhý ročník  plesu Zelenáčik, sedliacku veselicu aj karneval, takže deti sa mohli do sýtosti vytancovať. Karneval bol veselý, moderovali ho animátori, ktorí so sebou priniesli aj skvelých maskotov. Deťom sa veľmi páčili. Ako odmenu deti dostali omaľovánku a ovocné cukríky.

Fotogaléria

ŠKD Sedliacka veselica

V januári do ŠKD zavítala vzácna návšteva zo Základnej umeleckej školy v Spišskej Novej Vsi – folklórny tanečný súbor  Studzjenka.  
Jeho začiatky siahajú do roku 2005, v súbore pôsobia zväčša žiaci 5.-7. ročníka základnej školy pod vedením p. učiteľky Mgr. Jany Kamenickej. Deťom v školskom klube predviedli rôzne druhy ľudových tancov spojených so spevom. Hrou na akordeóne ich doprevádzal p. učiteľ ZUŠ Marián Kamenický. Po vystúpení sme sa pod ich vedením naučili niekoľko tanečných krokov a celá telocvičňa sa premenila na tanečnú sálu. O voľnú tanečnú zábavu sa postaral p. učiteľ M. Sliva. Mnohé z detí si na tancovačku obliekli časti ľudového odevu a tým ešte viac posilnili atmosféru sedliackej zábavy a priblížili prvky slovenskej kultúry.

Fotogaléria

ŠKD – Deň finančnej gramotnosti v školskom klube

Pani vychovávateľka Mgr. Miriama Šubová pripravila stanovištia, kde sa deti mohli dozvedieť napr. o tom, aké ochranné prvky majú bankovky, aké peniaze sa používajú v okolitých krajinách, príp. to, koľko tovaru si môžem kúpiť, ak mám v „prasiatku“ nasporené peniažky v určitej  hodnote. Rátať, rátať, prerátavať. To musí vedieť každý z nás a nielen to. Vedieť sa orientovať vo sfére peňazí je dnes nevyhnutné. Pripravme naše deti už dnes na to, aby z nich boli dobrí hospodári v budúcnosti.

Fotogaléria

ŠKD - Hráme sa v telocvični

Fotogaléria

ŠKD - Maľovanie na sklo

Na návšteve v Galérii umelcov Spiša štvrtáci vytvárali netradičný novoročný pozdrav „PF – ku“ očami detí. Maľovalo sa na sklenenú tabuľku akrylovými farbami podľa reprodukcie výtvarných diel galérie. Výtvarné diela teraz  už určite  zdobia každú detskú izbu.

Fotogaléria

ŠKD - Súťažíme

Fotogaléria

ŠKD - Trénujeme ping pong

Fotogaléria

ŠKD - Prikrmujeme vtáčatá

Fotogaléria

ŠKD – Vianočná besiedka

V predvianočnom období sa v jedálni našej školy plnili sny, túžby a priania detí zo 6.oddelenia. Tí si pre rodičov pripravili vianočné vystúpenie plné spevu, tanca, scénok, videoprojekcie a hre na hudobné nástroje.

Fotogaléria

ŠKD -  Výzdoba stromčeka pred školou

Deti majú v obľube ozdobovanie vianočného stromčeka. Inak to nebolo ani pri vyzdobovaní toho nášho pred vchodom do budovy školy. Vianočné piesne nám spríjemňovali chvíle a navodili sme si tak príjemnú vianočnú atmosféru. 

Fotogaléria

ŠKD - Vystúpenie detí v Domove dôchodcov v Spišskej Novej Vsi

V decembri sme si našli čas a navštívili sme domov dôchodcov, kde sa deti zo školského klubu pod vedením p. vych. Němcovej prezentovali svojim kultúrnym vystúpením. Vianočnou zmesou básní, piesní a tanca potešili našich seniorov.

Fotogaléria

ŠKD - Vianočné ikebany

Všedné dni nahradil čas sviatočný. Priestory našej školy už zdobia vianočné ikebany, ktoré vyrábali pani vychovávateľky spolu s deťmi v školskom klube. Tí, ktorí sú tvoriví, ktorí si radi vyrobia nejakú ozdobu, ikebanu či darček, si v tomto čase prídu na svoje.

Fotogaléria

ŠKD – Výroba šperkov v Galérii umelcov Spiša

Na začiatku decembra sa 6.oddelenie zúčastnilo tvorivej dielne v Galérii umelcov Spiša. Vo  fotogalérii sa môžete pozrieť, aké krásne šperky sa im podarilo vytvoriť.

Fotogaléria

ŠKD - Výrobky na vianočnú burzu

Vždy v posledný deň školského vyučovania v predvianočnom období organizuje Zelená škola vianočnú burzu výrobkov spojenú s predajom. Nájdete tu prevažne výrobky z odpadového materiálu, ale aj iné drobnosti, ktoré si deti môžu za symbolickú cenu kúpiť pre svojich blízkych.

Fotogaléria

ŠKD - Fandíme hokeju

Dňa 27.11.2019 sme sa spoločne vybrali na zimný štadión fandiť našim hokejistom (dorastencom) zo Spišskej Novej Vsi. Mali sme možnosť zažiť vyrovnaný zápas proti tímu z Bratislavy. Niektorí z nás boli dokonca prvýkrát na zimnom štadióne a okúsili hokejovú atmosféru. Za povzbudzovanie sme dokonca dostali darček v podobe pukov. 6.oddelenie.

Fotogaléria

ŠKD - V tanečnom víre so skupinou Black Ladies

Posledný novembrový týždeň sme v našej škole privítali tanečnú skupinu Black Ladies.  Všetky oddelenia školského klubu detí sa stretli v telocvični, aby si pozreli tanečné vystúpenie tejto skupiny. Predstavili sa nám dievčatá najmladšej vekovej kategórie, juniorky a ženy. Aj keď tanečná skupina Black Ladies reprezentuje naše mesto už od roku 2013, mnohí mali možnosť si pozrieť scénický tanec na vlastné oči po prvýkrát. Za veľký potlesk nás dievčatá obdarili „hodinou“ tanca. Deti aj pani vychovávateľky si mohli vyskúšať, ako vyzerá tanečný tréning a nacvičili si spoločnú choreografiu. Všetci to zvládli na výbornú a deti odchádzali s motiváciou, ako môžu tráviť svoj voľný čas, pretože brány tejto tanečnej skupiny sú pre každého otvorené.

Fotogaléria

   

ŠKD - Florbal - 22.11

Piatok, 22.11.2019 nám spríjemnil popoludnie florbalový tréner a brankár tímu mužov Young Arrows Spišská Nová Ves. Deti zo šiesteho oddelenia sa dozvedeli zaujímavosti o florbale,  pozreli sa na to, čo nesmie chýbať vo výstroji florbalistu a aká víťazná medaila doviedla tím Spišskej Novej Vsi do najvyššej florbalovej ligy na Slovensku. Nechýbala samozrejme ani možnosť vyskúšať si florbalové nájazdy. Svojho sľubu sa stále držíme a radi prídeme povzbudzovať našich florbalistov do športovej haly.

Fotogaléria

 

ŠKD Divadlo spod Spišského hradu - 20.11

Dňa 20.11.2019 sme navštívili  interaktívne divadlo Spod Spišského hradu. Predstavenie nieslo názov Dračie pytačky. Predstavenie, v ktorom sa deti naučili, ako netolerovať násilie a vzoprieť sa spoločne bitkárovi/-ke v kolektíve. Pažravý drak dnes ublížil princeznej a ty si sa len pozeral/-a. Zajtra ublížia tebe. Čo urobíš? Poďme sa učiť prekonať strach, prekonať samého/samú seba, postaviť sa proti tomu/tej, kto ubližuje.  Bábkové predstavenie, v ktorom si aj malý/-á bitkár/-ka zapamätá, že UDRIEŤ znamená BOLÍ.

Fotogaléria

 

ŠKD Hýbte sa!

Pohyb, cvičenie, aktivita – to je to, čo dnešným deťom chýba. V tomto školskom roku deti zo školských klubov môžu navštevovať školskú telocvičňu v popoludňajších hodinách. Snažíme sa byť čo najviac na čerstvom vzduchu, ale keď je vonku zlé počasie, využívame telocvičňu podľa rozpisu oddelení. Je vecou detí a pani vychovávateľky, akú aktivitu si zvolia, hlavne, že sa hýbu, športujú.

Fotogaléria

 

ŠKD V Spišskej knižnici

Fotogaléria

 

ŠKD - Modelovanie s hlinou v galérií 15.10.

Deti z 5. oddelenia s vychovávateľkou Ingou Bušovskou sa zúčastnili tvorivej dielne v GUS – Modelovanie s hlinou, ktorú  pripravili pani lektorky Timková a Suržinová. Z hlinených plátov vykrajovaním formičkami a pretláčaním vzorov v štruktúrach - ozdobných valčekov, vzorovanej tapety a čipky vznikli zaujímavé magnetky, ozdoby či darčeky.

Fotogaléria

ŠKD - Zdravé zuby, pekný úsmev 2.10.

Pod  týmto názvom sa v ŠKD uskutočnila beseda so zubnou zdravotnou sestrou p. Balášovou. Čo  je  príčinou  kazivosti  zubov a  ako tomu môžeme predchádzať, nás  oboznámila  formou prezentácie a  výkladu. Techniku správneho čistenia zubov nám predviedla na veľkej makete chrupu.  Vysvetlila   nám,  že  takmer  všetkým zubným  kazom  a  ochoreniam  ďasien   sa dá predísť   dobrou  hygienou  ústnej  dutiny a   správnou   výživou.   Povlak   je   príčinou vzniku zubného kazu a zápalov v ústnej dutine. V povlaku sa ukladajú ktérie a hromadia sa pri ich nedostatočnom odstraňovaní. Čisté, zdravé zuby sa  nekazia a preto je potrebné robiť všetko pre zachovanie ich zdravia už od detstva.Základom je  pravidelné a správne  čistenie zubov, ktoré  trvá  niekoľko minút denne. Za celý život to nie je veľa pre zdravé ďasná, zuby a pekný úsmev. Po  besede deti z 5.oddelenia  vytvorili  projekt,  ktoré  potraviny  zubom prospievajú a ktoré naopak – škodia.

Fotogaléria

ŠKD - Deň mlieka

V spolupráci s vedúcou školskej jedálne sme pre deti vymysleli ochutnávku mliečnych výrobkov. Pani kuchárky pripravili dva druhy tvarohu, sladký s hrozienkami a slaný s pažítkou, ktoré sme si natierali na rožteky. Okrem toho, každé dieťa dostalo ovocný jogurt. Deti zodpovedali desať kvízových otázok o mlieku a vysvetlili sme si aj, že pre tých, ktorí zo zdravotného hľadiska nemôžu konzumovať kravské mlieko, našťastie, existujú aj náhrady v podobe ryžového, mandľového či sójového mlieka.

Fotogaléria

  

ŠKD - Jesenné čarovanie

Dňa 18.9.2019 sa na školskom dvore uskutočnila veľká akcia ŠKD „Jesenné čarovanie“. Jeseň je plná farieb a deti boli malí čarodejníci. Z prírodnín, ktoré našli na školskom dvore, vytvorili krásne jesenné obrazy. Môžete si ich spolu s nami pozrieť vo fotogalérii ŠKD.

Fotogaléria

  

ŠKD - Popoludnie v herni

Veľká zborovňa nemusí byť len miestom pracovných porád. Táto priestranná miestnosť sa popoludní môže využívať na oddych  a hry. Pre deti je to príjemná zmena, keď môžu stráviť čas pri hrách v inom prostredí ako v triede. Ďakujeme vedeniu školy, že nám umožnili využívať túto miestnosť.

Fotogaléria

  

ŠKD - Upratovanie školského dvora

Fotogaléria

 

ŠKD - V Sade mládeže

Naša škola má výbornú polohu. Nachádza sa v centre mesta a nemáme to ďaleko ani do Sadu mládeže, kam chodievame v každom ročnom období. V zime je tam dobrá sánkovačka, ale tentokrát sme sa tam vybrali na jesennú vychádzku. Chlapci si zahrali futbal, dievčatá zbierali gaštany. Pani upratovačka Hanka nám poskytla vrece na odpad a jednorazové rukavice. Cestou späť do školy sme zbierali odpadky popri Hornáde. To by ste sa čudovali! Ešte aj starú topánku sme našli! V jedno slnkom zaliate popoludnie sme spojili príjemné s užitočným.

Fotogaléria

 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Ing. O. Kožucha 11, Spišská Nová Ves
  Ing. O. Kožucha 11, 052 01 Spišská Nová Ves
 • 0905 443 136 riaditeľ - PhDr. Bohuslav Vaľko
  053 442 67 43 sekretariát - Silvia Mikolajová
  0907 745 557 zastupcovia riaditeľa - Mgr. Jozef Bakó a Mgr. Daniela Dingová
  0905 980 001 školská jedáleň - vedúca ŠJ Ing. Katarína Brejčáková
  053 442 60 69 - ekonómka školy

Fotogaléria