• Nadanie

• Pracovný deň

• Ako vyzerá náš pracovný vyučovací deň ?

Triedy pre intelektovo nadané a talentované deti sú určené tým deťom, ktorých vzdelávacie požiadavky sú vzhľadom k ich poznávaciemu potenciálu nad úrovňou štandardného školského programu.

V týchto triedach sa vyučuje od prvého ročníka anglický jazyk, informatika  a obohatenie. Ostatné predmety sa žiaci učia podľa Učebných osnov ZŠ pre primárne vzdelávanie pre žiakov s intelektovým nadaním, prihliada sa na podporu kritického myslenia.  Nadaní žiaci, ktorí sú integrovaní v bežných triedach, majú vypracovaný individuálny výchovno-vzdelávací program.  Žiaci v sekundárnom vzdelávaní majú vyučovanie obohatené v piatom ročníku o predmet Programovanie a multimédiá, v siedmom ročníku je pridaná  Dramatická výchova a tvorivé písanie, v ôsmom a deviatom ročníku je to Jazykový sprievodca.

V týchto deťoch sa pestuje schopnosť mať svoj vlastný názor pri riešení problémových úloh v matematike. Očakáva sa od nich vysoká aktivita a samostatnosť. Učiteľ je ich sprievodcom, necháva sa inšpirovať úrovňou poznatkov detí. Celé vyučovanie prebieha pomocou dialógu žiak – učiteľ.