• Výchovný a kariérny poradca

• Proces zberu a odosielania prihlášok na stredné školy v školskom roku 2023/2024

Proces podávania prihlášok na stredné školy v školskom roku 2023/2024

a) Zákonný zástupca vypĺňa len jednu elektonickú prihlášku na vzdelávanie, na ktorej uvedie v poradí podľa záujmu
            - najviac dva netalentové odbory,
            - najviac dva talentové odbory.
            Poradie záujmu je informačné pre riaditeľov základných škôl a stredných škôl, uchádzač stále bude mať možnosť potvrdiť rozhodnutie o prijatí na vzdelávanie v ktorejkoľvek zo škôl, na ktorú bol prijatý.

b) Hodnotenie žiaka na prihláške potvrdzuje riaditeľ základnej školy.

c) Termín na podanie (odoslanie) vyplnenej prihlášky na každú strednú školu, na ktorú sa uchádzač hlási, je do 20. marca 2024 ( pre potvdenie ZŠ do 15.3. 2024) pre všetky odbory vzdelávania (talentové odbory aj netalentové odbory).
            Prihlášku, v ktorej je jedným zo zvolených talentových odborov odbor vzdelávania na strednej športovej škole, je nutné zaslať v čo najskoršom termíne od ukončenia hodnotenia žiaka za prvý polrok z dôvodu overovania športového výkonu.

d) Povinnými prílohami prihlášky podľa druhu záujmu o štúdium sú:
            Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na účel schopnosti študovať zvolený študijný odbor alebo učebný odbor o predkladá len uchádzač o štúdium v tých študijných odboroch alebo učebných odboroch / viď Príloha- STIAHNITE SI TU.

Správa z diagnostického vyšetrenia vykonaná zariadením poradenstva a prevencie nie staršia ako dva roky o predkladá len uchádzač so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

- Potvrdenie národného športového zväzu, že uchádzač je uvedený v zozname talentovaných športovcov o predkladá len uchádzač, ktorý podáva prihlášku na vzdelávanie v strednej športovej škole.

- Vyjadrenie lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore telovýchovné lekárstvo o predkladá len uchádzač, ktorý podáva prihlášku na vzdelávanie v strednej športovej škole.

- Potvrdenie o zmenenej pracovnej schopnosti o predkladá len uchádzač so zmenenou pracovnou schopnosťou.

- Vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor vzdelávania o predkladá len uchádzač so zdravotným znevýhodnením.

Kópie vysvedčení o predkladá len uchádzač, ktorý bol z niektorého vyučovacieho predmetu na vysvedčení hodnotený slovne (v tomto prípade predkladá len vysvedčenie s príslušným slovným hodnotením) u nás  vysvedčenie zo 6. roč

- Kópie diplomov alebo certifikátov, ktoré preukazujú umiestnenie žiaka v predmetovej olympiáde alebo súťaži (nepovinná príloha) o predkladá len uchádzač, ktorý uvádza v prihláške umiestnenie v predmetovej olympiáde alebo súťaži.

Dôležité termíny:

Prvý týždeň februárový – kontrolný opis (oprava, doplnenie údajov) do 20.3. 2024 zák. zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi SŠ na všetky typy SŠ.

Prosíme o čo najskoršie zaslanie prihlášky z dôvodu kontroly VP a RŠ, najneskôr do 15.3.2024

(odporúčaná prihláška cez edupage)

CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE 9 :  20.3.2024

Termíny prijímacích skúšok - stiahnite si TU.