• Oznam o nehodnotení niektorých predmetov

• Oznamujeme rodičom a žiakom školy, že v 2. polroku šk. roku 2020/21 sa nebudú hodnotiť tieto predmety:
              1. roč. – VYV, NBV, HUV, TSV, INF,
              2. - 4. roč. - NBV, INF, HUV, TSV,
              2. st. - NBV, INF, HUV, TSV, VYV, PVC (Pracovné vyučovanie), THD (Technika), JSE(Jazykový sprievodca), GMU (Počítače a multimédiá).

ETV sa nehodnotí počas celého šk. roku. Žiaci budú mať pri týchto predmetoch na vysvedčení formulku absolvoval/neabsolvoval.

• Celoslovenská výtvarná súťaž „Ornament očami Spišiakov

• Aj tento školský rok sme sa zapojili detskými výtvarnými prácami do celoslovenskej výtvarnej súťaže Ornament očami Spišiakov. Našim cieľom bolo spopularizovať slovenskú ornamentálnu tvorbu a prispieť tak k šíreniu povedomia o našich tradíciách uchovaných v ornamentoch. Boli sme úspešní. V kategórii A (žiaci I. stupňa ) žiak Ľ. Vincze obsadil 2. miesto, v kategórii B (žiaci II. stupňa) žiak M. Boroš obsadil 3. miesto. Oceneným srdečne blahoželáme. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

• Výber voliteľného predmetu

• Vážení rodičia,

vaše dieťa postupuje v škole podľa inovovaného  školského vzdelávacieho programu,  v rámci ktorého  v  7. ročníku máte možnosť výberu voliteľného predmetu v trvaní 2 hodiny týždenne. Voliteľný predmet si vyberiete cez EduPage cez vaše rodičovské konto. Výber voliteľného predmetu bude spustený v utorok 25.5. 2021 od 15.00 hod. V prípade otázok kontaktujte triedneho učiteľa.

Vami vybraný predmet bude pre vaše  dieťa  záväzný v 7. až 9. ročníku.

Ponuka voliteľných  predmetov

1. 2. cudzí jazyk* – nemecký jazyk
              2. 2. cudzí jazyk * – ruský jazyk - pre prvých 17 žiakov prihlásených cez EduPage
              3. pracovné vyučovanie
              4. špeciálna pedagogická podpora

* Skupina cudzieho jazyka sa otvára pri minimálnom počte 10 žiakov.

• Zber papiera a tetrapakov

• Zber papiera a tetrapakov sa uskutoční od 24.5.2021 (pondelok) do 26.5.2021 (streda).Zbierať sa bude v čase od 14.00 do 16.00 hod.Ak máte viac papiera ( cca nad 100 kg), môžete ho odviezť do Brantner Nova (Sadová 13). Vystavia Vám potvrdenie, ktoré odovzdáte triednemu učiteľovi. Tetrapaky je potrebné mať vopred spočítané. Zapojme sa všetci do triedenia odpadu so Zelenou školou.

• Prihlasovanie na náboženskú a etickú výchovu na školský rok 2021/22

• Milí rodičia,

na stránke školy bude od 24.5.2021 do 28.5.2021 spustené prihlasovanie žiakov na povinne voliteľný predmet Náboženská výchova/Etická výchova na školský rok 2021/22. Prihlasovanie je možné iba cez rodičovské konto, preto prosíme rodičov, ak ešte konto zriadené nemajú, aby si ho čo najskôr zriadili, a tak dokázali prihlásiť svoje dieťa na jeden z týchto predmetov.

Náboženská a etická výchova sú povinne voliteľné predmety, a tak žiak musí povinne navštevovať  jeden z nich. V prihláške si rodičia budú môcť vybrať evanjelické alebo rímskokatolícke náboženstvo.

Upozornenie: Pri deťoch rozvedených rodičov  prihlasujú na vybraný predmet  obidvaja rodičia, teda obidvaja rodičia musia mať  aj zriadené rodičovské konto.

Ďakujeme.

• ADAPTAČNÉ  OBDOBIE - SÚŤAŽ TRIED  II. st.

• Po polročnom dištančnom vzdelávaní žiakov II. st. sa naši druhostupniari  konečne dočkali a vstúpili opäť do svojich tried!  Aby prechod na prezenčné vzdelávanie bol postupný a žiaci sa naň tešili, prebehlo tzv. adaptačné obdobie, počas ktorého žiaci nanovo nadväzovali sociálne vzťahy,  otvárali svoje väčšie či menšie boliestky a prispôsobovali sa zmenenej situácii. Jednou z aktivít, ktorá im v škole mala urobiť radosť a viesť ich k vzájomnej spolupráci, družnosti, kreativite bola súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu. Súťaž sa konala pod záštitou Rady rodičov. Odmenou pre žiakov bolo spríjemnenie svojho triedneho prostredia, radosť zo svojej práce či zrealizovaných vlastných nápadov. No na druhej strane iste všetky triedne kolektívy potešili aj darčeky, ktoré pre každú triedu pripravilo OZ Rady rodičov. Najvyššie ocenenie víťazov súťaže získali 3 triedne  kolektívy:   6.A, 7.B a 9.B, ktorých výzdobu si môžete pozrieť v našej galérii.  Blahoželáme.

• Nástup od 03.05.2021

• Odovzdávanie tlačiva o bezinfekčnosti  pri nástupe žiaka do školy

Oznamujeme rodičom, že vstup do školy sa od 3. 5. 2021 mení a podmieňuje sa iba vyplnením a odovzdaním  nového tlačiva o bezinfekčnosti, ktoré nájdete TU (príloha č. 8):.
              Tlačivo môžete odovzdať aj elektronicky cez edupage.  Toto tlačivo sa odovzdáva poslednýkrát, nanovo ho bude dávať iba žiak, ktorý bude mať v škole absenciu trvajúcu dlhšiu ako 3 dni.

Súčasne upozorňujeme rodičov na drobné zmeny v rozvrhoch hodín, ktoré si môžete pozrieť:

1. stupeň: RH_1._st._0305upr

2. stupeň: RH_2._st._0305upr