- Základné info o projekte
- Špecifické ciele
- Strategický cieľ projektu
- Aktivita 1.1 Vzdelávanie ped. zamestnancov
- Spätná väzba zo vzdelávacích aktivít
- Tvorivé aktivity
- Aktivita 2. 1 Aplikácia CLIL
- Aktivita 3. 1 – „Jazykový sprievodca“
- Aktivita 4.1 Zavedenie IKT do výučby
- Vyhodnotenie kurzov
- Predĺženie trvania projektu
- Propagácia štúdia
Aktivita 2. 1 Aplikácia CLIL
PROJEKT Základnej školy, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi VZDELÁVANIE BEZ HRANÍC
Aktivita 2. 1 Aplikácia CLIL metódy vo výučbe anglického jazyka
Zaujímavou aktivitou učiteľov Základnej školy, Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi so svojimi žiakmi v rámci projektu Vzdelávanie bez hraníc je aktivita 2. 1 Aplikácia CLIL metódy vo výučbe anglického jazyka. Tento jazyk predstavuje z dnešného pohľadu taký prostriedok komunikácie, bez ktorého je prístup v modernému vzdelávaniu, výmene najaktuálnejších skúseností či perspektíve vlastnej budúcnosti priam nemožný. V našej aktivite 2. 1 pritom ide len o možnosť čiastočného využitia bilingválneho prístupu vo vzdelávaní všetkých žiakov tejto školy.
Cieľom celej aktivity je neformálnym, nenásilným spôsobom podporiť jazykové znalosti žiakov, dať nový, moderný šat nášmu vyučovaciemu procesu, posilniť vzájomné medzipredmetové vzťahy a súčasne vytvoriť pre žiakov atypické jazykové prostredie so živou a nekorigovanou angličtinou, aká býva i v reálnom živote.
Metóda CLIL (Content Language Integrated Learning) možno považovať za špecifickú metódu, ktorá v sebe integruje metodiku výučby jednotlivých predmetov so súčasným využívaním cudzieho jazyka pri výučbe. Vyučovací jazyk sa tu nestáva cieľom vyučovania, ako to býva pri hodinách cudzieho jazyka, ale len prostriedkom vzdelávania.
Učitelia našej základnej školy pri tejto aktivite môžu zúročiť svoje vedomosti získané kurzami ANJ, ktoré absolvovali v predchádzajúcich dvoch rokoch realizácie projektu. Vzhľadom na rozdielny jazykový základ našich učiteľov, každý podľa svojich schopností a zároveň i možností, ako mu to umožní jeho predmet a konkrétna vyučovacia hodina, bude využívať angličtinu pri výučbe svojho predmetu. Pedagógovia školy počas celej aktivity budú pripravovať multimediálne pracovné listy na vytypované vyučovacie hodiny, ktoré následne tvorivo aplikujú priamo na nich. Výsledným produktom aktivity všetkých pedagógov školy bude multimediálny interaktívny CD ROM so spracovanými pracovnými listami.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt pod názvom Vzdelávanie bez hraníc bol podporený z operačného programu Vzdelávanie a je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom v rámci opatrenia 1. 1 Premena tradičnej školy na modernú. Projekt realizuje Základná škola, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi v školských rokoch 2012/13 a 2013/14 v celkovej sume 305. 538, 17 E.