Máj 2018 Apríl 2018 Marec 2018 Február 2018 Január 2018 December 2017 November 2017 Október 2017 September 2017 Jún 2017

Máj 2018

MÁJ 2018

Turnaj Grand Prix C U13 a U17

V sobotu 19.5. 2018 sa v našej telocvični uskutočnil bedmintonový turnaj Grand Prix C U13 a U17, ktorého sa zúčastnili aj naši mladí bedmintonisti. Najviac sa darilo Jánovi Dzurňákovi, ktorý po výbornom výkone zvíťazil v kategórii U 17. Martin Bartko získal v mladšej kategórii U 13 striebornú medailu. Hneď za ním skončil na treťom mieste Samuel Bobko. Turnaja sa zúčastnilo 25 bedmintonistov od Dolného Kubína až po Košice. Blahoželáme!

Prezentácia ročníkových prác žiakov 1. - 9. ročníka

Prezentácia ročníkových prác žiakov 1. - 9. ročníka tried pre intelektovo nadané deti, sa uskutočnila dňa 17. mája 2018 v Multifunkčnom energeticko - baníckom centre Barbora.

Medzi najlepších postúpili:

Ako sa to vyrába – Paulína, Kristína Sakmáryové – II.A
Zábavná fyzika – Richard Geci - II.A - nahradník na celoštátnu prehliadku
Dom budúcnosti – Adam Klein – III.A - postupuje na celoštátnu prehliadku
Poznávanie minulosti – Lenka Palušáková – VI.A
Umenie vo vede – Viliam Karol Kubičár – VI.A- postupuje na celoštátnu prehliadku
Sociálne siete – Petra Jendrálová – VI.A
Detektívna literatúra – Barbara Birošová – VIII.A
Čarovný svet vôní – Lucia Zajacová, Juliana Dovalová – VIII.A
Schizofrénia – Sabína Vencelová – IX.A  - nahradník na celoštátnu prehliadku

Výtvarná a literárna súťaž Villa Nova

Mesto Spišská Nová Ves vyhlásilo výtvarnú a literárnu súťaž Villa Nova k 750. výročiu prvej písomnej zbierky o našom meste. Zapojili sa aj žiaci našej školy.
Za literárnu súťaž bola ocenená Patrícia Geciová zo 7.A za prózu s názvom Plebanus de Villa Nova.
Vo výtvarnej súťaži boli úspešní v II. kategórii : 1. miesto: Samuel Dluhoš - 5.B, mimoriadne ocenenie získali: Soňa Meliorisová, Jessica Bigošová - 5.C, Marko Krempaský - 7.B, Lucia Lesňáková - 5.B. V III. kategórii získal 2. miesto Alex Novák zo 7.B triedy.
Všetkým oceneným blahoželáme.

Hráme sa s azbukou
16. mája 2018 sa priaznivci ruského jazyka 7. – 9. ročníka stretli na súťaži Hráme sa s azbukou. Vyriešili tajničky, doplňovačky a interaktívnou formou prostredníctvom hier si preskúšali svoju slovnú zásobu. Spoločne si zaspievali ruské piesne. Najlepšie komunikačné
schopnosti preukázali družstvá 8. C (Magnuševská, Olejník, Mikolaj) a 7. B triedy (Dovalová, Feňárová). Všetci zúčastnení boli na záver odmenení malými vecnými cenami. Súťaž organizovala vyučujúca ruského jazyka Mgr. Šišková.

Majstrovstva Slovenska v gymnastickom štvorboji žiakov a žiačok

Dňa 15.5. 2018 našu školu reprezentovali chlapci kategórie „A“  na školských majstrovstvách Slovenska v gymnastickom štvorboji žiakov základných škôl.  Celá táto súťaž prebiehala  v telocvični ZŠ s MŠ Dostojevského V Poprade. Po absolvovaní všetkých disciplín sa chlapci umiestnili na  peknom 4. mieste.  Dňa 15.5. 2018 našu školu reprezentovali dievčatá kategórie „A“  na školských majstrovstvách Slovenska v gymnastickom štvorboji žiakov základných škôl. Po absolvovaní všetkých disciplín sa dievčatá umiestnili na  peknom 7. mieste.

Družstvo tvorili chlapci:
Krotký Kristián - 1.B, Vincze Ľuboš - 1. B, Klein Adam - 3.A,  Piroch Peter - 2.B, Zeman Filip - 2.B

Družstvo tvorili dievčatá:
Košalková Michaela - 3.B, Pohlyová Marína - 2.C, Sakmáryová Kristína - 2.A, Šťastná Lucia - 3.A, Vaicová Nela - 3.A

Pripravovala p. uč. Majerničková

Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

Návšteva pamätníkov v našom meste
Žiaci 9. ročníka v máji 2018 navštívili pamätníky nášho mesta. Vymenili si miesto so svojou učiteľkou a na dve vyučovacie hodiny sa sami stali učiteľmi. Počas dejepisnej vychádzky si upevnili a rozšírili zážitkovou formou svoje vedomosti a tiež si uctili obete totalitných režimov a tých, ktorí bojovali za našu slobodu a demokraciu. Vychádzku organizovala Mgr. Šišková.

Dejepisná exkurzia - Dukla
Dňa 3. 5. 2018 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie, ktorej cieľom bolo i takto si pripomenúť Deň víťazstva nad fašizmom a zážitkovou formou rozšíriť vedomosti žiakov. Navštívili Vojenské historické múzeum vo Svidníku, vyhliadkovú vežu na Dukle, pamätníky obetiam Karpatsko-duklianskej operácie a prezreli si vystavenú ťažkú bojovú techniku pred múzeom i v Údolí smrti. Exkurziu organizovali vyučujúce dejepisu Mgr. Šišková a Mgr. Vojčíková.