Február 2020 Január 2020 December 2019 November 2019 Október 2019 September 2019 JÚN 2019 Máj 2019 Apríl 2019 Marec 2019

Február 2020

Čo sú sociálnopatologické javy?
Vo februári sa stretol koordinátor prevencie so žiakmim 5. ročníka. Cieľom tohto stretnutia bolo vysvetliť našim piatakom, čo sú vlastne sociálnopatologické javy a čo sa pod týmto dlhým neznámym slovom skrýva. Keďže to nebolo prvé spoločné stretnutie, žiaci už vedeli, že tam patrí prevencia pred užívaním drog, pitím alkoholu, fajčením ,ale aj proti šikanovanie, kyberšikanovaniu či záškoláctvu. Napriek tomu sa žiaci dozvedeli mnoho nových dôležitých praktických informácií, ktoré sa týkali spomínaných problémov.

Gymnastike sa na našej škole darí
Gymnastika a naša ZŠ to je niečo, čo pár rokov patrí neodmysliteľne k sebe. Zásluhou p. u. Majerničkovej a p.u. Murgáčovej, ako aj pani trénerky I. Kovalčíkovej sme na škole vybudovali základňu, ktorá nemá obdobu v celom našom meste. A sme veľmi radi, lebo gymnastika je považovaná za jednu z najzdravších pohybových aktivít a zároveň je i skvelým odrazovým mostíkom pre neskoršie napredovanie v iných športoch. Dnes sa na našej škole venuje gymnastike 55 detí, ktoré každoročne žnú úžasné úspechy na okresných, krajských i celoštátnych súťažiach. Preto sme sa minulý rok rozhodli zapojiť spolu s naším zriaďovateľom Mestom Spišská Nová Ves do projektu Šport pre všetkých a vďaka tomu sa nám podarilo získať pre našich gymnastov špeciálne gymnastické náradie v hodnote niekoľko tisíc EÚR, ktoré skvalitní a súčasne spríjemní ich tréningové aktivity. Našim gymnastom sa tak otvárajú nové možnosti a my veríme, že ich využijú na rozvoj svojej zdatnosti, zdravia a v neposladenom rade i ďalších úspechov v súťažiach, ktoré sú pred nimi. Držme im teda palce!

Vesmír očami deti

Sára Lesňáková získala krásne 2. miesto

Úspešní riešitelia okresného kola dejepisnej olympiády
Dňa 14. 2. 2020 sa na ZŠ na Lipovej ulici uskutočnilo okresné kolo 12. ročníka dejepisnej olympiády. Riešitelia mali ťažkú úlohu, pretože test pozostával z učiva daného ročníka,  regionálnych dejín a monotematickou témou pre 6. - 7. ročník bol Milan Rastislav Štefánik – politik, vojak, vedec a pre 8. – 9. ročník Česi a Slováci v období prvej svetovej vojny. Naši žiaci aj napriek tomu úlohy zvládli veľmi dobre, vzorne reprezentovali našu školu, obsadili popredné miesta a všetci sa stali úspešnými riešiteľmi.
Kategória F – 6. ročník – 13 žiakov
2. miesto Marek Malejčík VI. A, 66 bodov
3. miesto Patrik Sliva VI. A, 66 bodov
Kategória E - 7. ročník - 14 žiakov
1. miesto Lenka Nováková VII. A, 85, 5 bodov
4. miesto Martin Sakmáry VII. A, 71, 5 bodov
Kategória D – 8. ročník – 14 žiakov
3. miesto Boris Buček VIII. C , 62 bodov
5. miesto Filip Sabovčík VIII. A, 60, 5 bodov
Kategória C – 9. ročník – 24 žiakov
3. miesto Ema Frniaková IX. A, 90 bodov
5. miesto Branislav Ječim IX. A, 88 bodov

OK Biologickej olympiády

Dňa 10.2.2020 sa uskutočnilo na našej škole okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii C (8.-9. roč.).Žiaci našej školy dosiahli opäť výborné výsledky:

Projektová časť:
2. miesto: Adam Mistrík z 8.C triedy

Teoreticko-praktická časť:
1. miesto: Šimon Kirňák z 9.A triedy
4. miesto: Bibiána Birošová z 8.A triedy
7. miesto: Laura Vaicová z 8.A triedy

Srdečne blahoželáme.

Okresné kolo Geografickej olympiády

Dňa 6.2.2020 sa konalo na ZŠ Lipová v Spišskej Novej Vsi Okresné kolo Geografickej olympiády. Po náročnej príprave a silnej konkurencii z iných škôl žiaci našej školy dosiahli veľmi pekné umiestnenia.
Všetkým k úspechu srdečne blahoželáme.
Kategória E (8. – 9.roč.):
1. miesto: Ječim Branislav IX.A
4.miesto: Kirňak Šimon IX.A
7.miesto: Sabovčík Filip VIII.A

Kategória F (6. – 7.roč.):
3. miesto: Nováková Lenka VII.A
7.miesto: Da Cruz Carlota VII.A
8.miesto: Malejčík Marek VI.A

Kategória G (8. – 9.roč.):
3. miesto: Klein Adam V.A
7.miesto: Frniak Samuel V.A

Skvelé výsledky našich Hasajovcov

Zjazdové lyžovanie nepatrí medzi športy, ktorým sa na našej škole s výnimkou lyžiarskeho kurzu osobitne venujeme, napriek tomu sa medzi našimi žiakmi občas objaví hviezda, ktorá zasvieti na lyžiarskom nebi. Tento rok to boli hneď tri hviezdy. Súrodenecká trojica Tamara, Tereza a Samo Hasajovci sa zúčastnili okresných pretekov Mlynky 2020. A viedli si skutočne skvelo. Najstarší Samuel sa stal víťazom svojej kategórie, Tereza obsadila výborné tretie miesto a jej sestra Tamara skončila hneď za ňou. Veľmi nás teší úspech našich všestranných športovcov, gratulujeme im k dosiahnutým výsledkom a sme presvedčení, že obe dievčatá na budúci rok napodobnia svojho brata, ktorý zdokonalil svoje lyžiarske umenie na minuloročnom lyžiarskom kurze, kým obe dievčatá tento kurz čaká práve budúci rok.

Charitatívny šachový turnaj

Naši žiaci sa aj tento rok zúčastnili  charitatívneho Tadeáškovho šachového turnaja  v Spišskom Hrhove. Turnaja sa zúčastnilo 22 hráčov, z našej školy boli dvaja hráči - Matúš Vresilovič a Richard Geci. Hralo sa na 6 kôl po 2x15 minút, Rišo získal  neuveriteľných 4,5 bodu a umiestnil sa na 4. mieste - veľmi pekný výsledok, Matúš získal 3,5 bodu a umiestnil sa na 11. mieste, tiež pekný ýsledok. Ich výsledok zvýrazňuje aj fakt, že turnaj je  bez vekového obmedzenia, a tak chalani zvádzali súboje s dospelými.

0905 980 001 školská jedáleň - vedúca ŠJ Ing. Katarína Brejčáková