December 2018 November 2018 Október 2018 September 2018 JÚN 2018 Máj 2018 Apríl 2018 Marec 2018 Február 2018 Január 2018

December 2018

DECEMBRER 2018

MŠO prehadzovaná

Naši žiaci sa zúčastnili Mestskej športovej olympiády žiakov a žiačok 1. stupňa v prehadzovanej. Organizátorom MŠO bola ZŠ Hutnícka. Naši žiaci svojou húževnatosťou a spoluprácou obsadili zaslúžené druhé  miesto a domov si odniesli strieborné medaily. Za reprezentáciu školy ďakujeme: Sebastiánovi Polčíkovi, Oliverovi Hozzovi, Martinovi Pivovarovi, Sáre Frankovičovej, Tereze Mockovej zo IV. D, Sofii Gánovskej, Matejovi Kotlárovi zo IV. C, Sophii Hudákovej zo IV. B, Jakubovi Kirňákovi a Samuelovi Frniakovi zo IV. A. Srdečne blahoželáme.

,,Šaliansky Maťko“

V utorok 11.12.2018  sa uskutočnilo školské kolo  v prerozprávaní  povestí ,, Šaliansky Maťko“. Recitátori sa na súťaž poctivo pripravili a svoje výkony predviedli pred porotou. Všetkým zúčastneným  recitátorom ďakujeme za estetický zážitok. Do okresného kola postupujú  iba víťazi jednotlivých kategórií.

Umiestnenie:

2.kategória /4.-5.ročník/

1.miesto: Ella Holečková, 4.B

2.miesto: Martin Kokoruďa, 4.A

3.miesto: Karolína Mrovčáková, 5.B

3.kategória /6.-7.ročník/

1.miesto: Bibiána Birošová, 7.A

2.miesto: Šimon Širilla, 7.A

3.miesto: Oliver Novák, 6.A

Blahoželáme!

Luckino víťazstvo
Lucia Zajacová, víťazka školského kola v Olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry, nás reprezentovala v okresnom kole. Uskutočnilo sa 28.novembra 2018 a pozostávalo z 3 častí: vedomostná časť, transformácia textu a ústny prejav. Lucka bola úspešná vo všetkých častiach a získala 1.miesto. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce v krajskom kole.

ENERGOLAND MOCHOVCE
Viac ako 30 objektov, aplikácií a interaktívnych expozícií, informácie o globálnom otepľovaní, o uhlíkovej záťaži, o žiarení okolo nás. To všetko bolo náplňou exkurzie, ktorá sa uskutočnila4.12. 2018. Žiaci z IND tried /5.a, 6.A, 7.A, 8.A, 9.A/ sa za týmto atraktívnym programom vybrali do Mochoviec, kde navštívili Energoland. Cesta bola síce dlhá, ale oplatilo sa!
Dozvedeli sa a videli rôzne zaujímavosti. Spoznali svoju vlastnú energiu prostredníctvom veľkorozmerného termozrkadla, v časti expozície Watty sa dozvedeli, koľko energie treba na poháňanie rôznych spotrebičov – od mobilu až po raketoplán. Lákadlom bola aj supermotorka, ktorou sa žiaci vydali do minulosti a na prechod do každého ďalšieho levelu museli správne zodpovedať kvízové otázky. Zaujímavosťou bolo aj 3D kino s vlastným filmom Odysea energie, ktorý mapoval vývoj vesmíru, Zeme a zdrojov energie od Veľkého tresku spred 13,8 miliardy rokov. Získali poznatky aj o ďalších zdrojoch: vode, Slnku, vetre, geotermálnej energii či fosílnych palivách. V prehliadke nechýbala možnosť vytvoriť si vlastnú fotografiu. Po chutnom obede nasledovala cesta domov.

3. kolo LMS v šachu

V sobotu pokračovalo 3. kolo LMS v šachu v Spišských Vlachoch. Výsledky našich žiakov

kategória                 umiestnenie v kategórii                    celkové umiestnenie

C 08
1.  23.             Palkovič Filip            3,5boda

C 11
4.     13.             Vresilovič Matúš        4 b

18.    41.            Geci Richard              2 b
C14
12.        30.          Boiadjiev Jordan         3 b
13.        32.          Novák Oliver                3  b

Tešíme sa z 1. miesta Filipa Palkoviča, peknému výsledku Matúša Vresiloviča a tiež narastajúcemu počtu našich šachistov. Držíme palce začiatkom nového roku na ďalšom kolo v Smižanoch.