• Matematická olympiáda Z9 krajské kolo

• Koncom marca sa na pôde UPJŠ v Košiciach konalo krajské kolo v matematickej olympiáde. Z naších 3 postupujúcich deviatakov sa najviac darilo Martinovi Kokoruďovi z 9.A, ktorí bol úspešným riešiteľom

• Matematická olympiáda OK Z6, Z7, Z8

• V zasadačke mestskeho úradu sa 3.4. uskutočnilo okresné kolo v matematickej olympiáde žiakov 6., 7. a 8. ročníka. Žiaci mali vyriešiť a okomentovať svoj postup. Na tri úlohy mali časový limit 2 hodiny. Najviac sa z našich žiakov darilo Pavlovi Jakubcovi zo 7.A a Dominikovi Slivovi z 8.A. Obaja obsadili vo svotich kategóriách 1. miesto. Blahoželáme.

• Pytagoriáda 2024 - okresné kolo

• 8. a 9. apríla sa konalo okresné kolo v Pytagoriáde.  Z našej školy sa na ňom zúčastnilo 35 našich žiakov, z ktorých bolo až 28 úspešných riešiteľov.  Vo všetkých  šiestich kategóriách naši žiaci  obsadili 1. miesto. Úlohy v kategórií P8 Dominik Sliva vyriešil bezchybne vo veľmi dobrom čase a tak budeme čakať či sa svojím výsledkom nedostane opäť po roku na celoštátne kolo.   Blahoželáme všetkým zapojeným.

P3 zapojených 12/ úspešných 9

1. Sliva Dominik  8.A

5. Geci Richard  8.A

• Krajské kolo Olympijského odznaku všestrannosti

• Dňa 09.04.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola Olympijského odznaku všestrannosti v Košiciach. Našu školu reprezentovali žiaci, ktorí v školskom kole získali zlatý – Peter Košalko, Boris Dublan, Sejut Adrián, Martin Pivovar, Nela Vaicová, resp. strieborný odznak všestrannosti  - Táňa Demečková, Alica Zoe Staňová, Nela Blašková.

Naše družstvo absolvovalo nasledujúce disciplíny – prekážková dráha, skok do diaľky z miesta, člnkový beh 10x5m, sed-ľah za 30sek., preskok cez švihadlo vpred za 1min. a skončilo na konečnom 7.mieste zo 40 zúčastnených škôl Košického kraja.

Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Z rozprávky do rozprávky

• Naša Divadelná Kožuška sa 9.4.2024 zúčastnila regionálnej prehliadky amatérskych žiackych divadelných súborov,,Z rozprávky do rozprávky." Skupina dievčat a chlapcov si vyskúšala, aký je to pocit stáť na doskách javiska ozajstného divadla. V Spišskom divadle sa súboru divadelníkov darilo a ich snaha bola odmenená potleskom detských divákov. Veríme, že budúci rok sa tejto peknej akcie budeme môcť zúčastniť opäť.

• Európsky kvíz o peniazoch

• V Európskom kvíze o peniazoch, ktorý sa organizuje v rámci aktivít Global Money Week žiaci 8. A triedy dosiahli 10. miesto. V konkurencii 445 zapojených tímov zo 183 škôl je to veľmi pekný výsledok. Blahoželáme!

• OLYMPIJSKA AKTIVITA č. 4 - výzdoba vo vestibule TSV

• - olympijske symboly, olympijská abeceda, Antické a Novodobé olympijské hry, Pier de Coubertin, naši športovci v Paríži,  pamiatky UNESCO na rôznych kontinentoch a samozrejme Eiffelová veža.

Pamätáte si ako sme začali? Zberom roliek z toaletného papiera, vrchnákov z plastových fliaš a tak vznikla Eiffelová veža, vytváranie posterov a samozrejme, že nemôžu chýbať olympijske symboly. Deti sa s radosťou zapájali do tejto aktivity. Vestibul TSV je teraz v olympijskom šate. Všetky triedy, ktoré chodia na telesnú si postupne čítajú a oboznamujú sa hravou a nenásilnou formou s olympionizmom. Trošku sme priestor vylepšili aj s 3D puzzlami – pamiatky UNESCO na rôznych kontinentoch. Krása, čo poviete?

• OLYMPIJSKA AKTIVITA č.3 - AKTÍVNE PRESTÁVKY - stolný tenis pre 2.stupeň

• Počas veľkej prestávky sa žiaci mohli vyšantiť pri stolnom tenise. Deti boli rozdelené do viacero dní.

pondelok - 5.ročník

utorok - 6.ročník

štvrtok - 7.ročník

piatok - 8.ročník

pondelok - 9. ročník

Okrem toho si mohli zahrať aj stolný furbal a stolný hokej. Takto strávené aktívne prestávky sú pre deti veľmi prospešné. Čo vy na to?