December 2017 November 2017 Október 2017 September 2017 Jún 2017 Máj 2017 Apríl 2017 Marec 2017 Február 2017 Január 2017

December 2017

DECEMBER 2017

MŠO Bedminton

Naša škola bola 19.decembra 2017 organizátorom ďalšej súťaže Mestskej športovej olympiády žiakov a žiačok 1. stupňa. Aj tento rok sa tu stretli mladí bedmintonisti , ktorí to s raketou vedia. Zasúťažiť si vo štvorhre žiakov a žiačok  prišli ZŠ Nad Medzou, Lipová,  Levočská, Komenského , Kožuchova a Nejedlého. Zápasy boli veľmi pekné, deti bojovali o každý košík. Našu školu aj tento rok  úspešne reprezentovali: žiačky – Nela Štepitová, sestry Vanda a Simona Hadušovské zo 4.D , ktoré sa umiestnili na  1.mieste. Žiaci – Patrik Sliva zo 4.A, Tomáš Ištvanik a Radoslav Vikartovský zo 4.D, ktorí tiež získali 1.miesto. Tento úspech nás veľmi teší a deťom ďakujeme za veľmi  úspešnú a kvalitnú reprezentáciu školy i seba.

Prevencia aj na prvom stupni.

Šikanovanie a kyberšikanovanie sa stávajú čoraz väčším negatívom v správaní sa žiakov a mládeže. O týchto negatívnych javoch sa koordinátor prevencie porozprával so žiakmi 3. ročníka. Žiaci sa aktívne zaujímali o danú problematiku, pričom bolo zrejmé, že o šikanovaní majú dostatok teoretických vedomostí, zatiaľ sa však so šikanovaním našťastie osobne nestretli.

Okresné kolo v basketbale žiakov a žiačok

Po úspešnom absolvovaní obvodného kola sa dňa 11.12. a 12.12.2017 sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale žiakov a žiačok základných škôl . Obidve naše družstvá vynikajúco reprezentovali našu školu a s prehľadom zvíťazilo nad všetkými súpermi vysokými rozdielmi a obsadili 1. miesto aj v kategórii chlapcov , aj v kategórii dievčat. Našu školu budú reprezentovať v krajskom kole, kde im držíme palce. O tento úspech sa pričinili: Čambal, Frankovič, Gradžilo, Kedžuch, Barbuščák, Hasaj, Jakubek, Rákai, Labuda. Družstvo dievčat tvorili: Mrovčáková, Nováková, Horváthová Lea, Da Cruz, Horváthová Alexandra, Výrosteková, Feňárová, Dovalová Mariana, Dovalová Juliána, Zajacová, Jarošová, Dovčíková.  Pripravovala: Mgr. Dovčíková.

Divadelné predstavenie „Plavčík“

4. 12. 2017 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili divadelného predstavenia. V dopoludňajších hodinách navštívili Spišské divadlo a prezreli si prekrásnu divadelnú rozprávku – „Plavčík“. Žiakom sa divadielko veľmi páčilo a už sa tešia na ďalšie predstavenie.

Olympiáda z ANJ v školskom roku 2017/2018

4.12.2017
Kategória 1 A:

1. miesto: Šimon Kirňak 8. A
2.  miesto: Filip Sabovčík 6.A
3.  miesto: Tomáš Vitko  6. A
Kategória 1 B:
1. miesto: Alexandra Mistríková 9.A
2. miesto: Samuel Kačenga 9.A
3. miesto: Daniela Hagovská 9.A

Erazmus+

Žiaci našej školy a 2 učitelia navštívili Talianske mesto Martinsicuro. Žiaci a učitelia v rámci projektu Erasmus+ : Once Upon A Time... European Children All Together; navštívili od 26. 11. do 2. 12.2017 Taliansko. V  meste Martinsicuro sa stretli s  projektovými partnermi zo Španielska, Poľska a Talianska. Pracovný workshop odštartovali prípravou rozprávok typických pre jednotlivé krajiny , ďalej si priblížili prírodné krásy krajín projektových partnerov a žiaci spoznávali krásy mesta a okolia Martinsicura. Spoločne vytvorili pesničku s názvom: Kde bolo tam bolo...... a žili šťastne spolu.... ; p.uč.Šoltésová a p.uč.Lacušová

Dejepis v múzeu

Pre žiakov 5.C triedy bol piatok – 1.12.2017 zážitkovým dňom.  Lákadlom bol  nielen prvý sneh          /a bolo ho veru dosť/, ale posledné 2 vyučovacie hodiny ich čakalo zážitkové vyučovanie dejepisu v priestoroch Múzea Spiša. A opäť sa potvrdilo, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.  Žiaci mali možnosť  na vlastné oči vidieť  zasadaciu miestnosť, v ktorej pravidelne zasadali  zástupcovia všetkých 16 spišských miest. Uvedomili si významné postavenie nášho mesta  za vlády Márie Terézie, ktorá dala Provinčný dom zrekonštruovať a 6.januára 1777 bol slávnostne otvorený. Obdivovaný bol odev vtedajších vyšších vrstiev obyvateľstva.  ,, Dobrú chuť, ctihodní mešťania“, takýto názov mala výstava stolovania mešťanov v 18.a 19.storočí. Ich kvalitné príbory, nádherný porcelán, chutný jedálny lístok každého z nás milo prekvapil.  Na vonkajšej fasáde žiakov nás zaujalo 6 krásnych kartuší, ktoré symbolizujú zásady správania a riadenia verejných činiteľov počas výkonu svojich funkcií.

Naše Múzeum Spiša  určite žiaci nenavštívili poslednýkrát, pretože  ponuka   expozícií a prednášok je pestrá a zaujímavá.