Partnerské školy

JOINVILLE, Brazília

Naša partnerské školy v Brazílii:

JOINVILLE, Brazília

Joinville je mesto  v južnej Brazílii v štáte Santa Catarina. Toto mesto je najviac obývaným a najväčším priemyselným mestom v štáte Santa Catarina. Dnes je toto mesto  známe ako mesto tanca kvetov a princov.

História mesta

Joinville bol založený 9. marca 1851 nemeckými, švajčiarskymi a nórskymi prisťahovalcami. Hoci je to mesto s početnou nemecky hovoriacou komunitou, jeho meno je francúzske podľa Françoisa d'Orléans, princa z Joinville, ktorý sa v roku 1843 oženil s brazílskou princeznou Franciscou. Predchádzajúce meno mesta bolo Dona Francisca, meno  bolo ale zmenené na Joinville v roku 1851. Prisťahovalci, ktorí začali osídľovanie a celý kolonizačný proces prichádzali najmä z Nemecka, Švajčiarska a Nórska, ale aj iných krajín. Vďaka pracovnej morálke prvých obyvateľov, v meste Joinville v súčasnosti sídlia významné spoločnosti rôznych sektorov. Priemyselná produkcia mesta Joinville je zameraná na dodávku priemyselných produktov ako napr. chladničky, autobusy, kompresory do áut a lietadiel, textil, komponenty do automobilov, PVC potrubia a armatúry a sanitačné zariadenia.

Spoločenské podujatia

Medzi najznámejšie podujatia mesta patria festival tanca, ktorý sa traduje od roku 1983 a v súčasnosti dosahuje medzinárodnú úroveň. .Festival , ktorý je štvrtým najväčším tohto druhu vo svete a najväčším v Latinskej Amerike oslovuje každoročne okolo 4 tisíc balerín, ktoré súťažia v rôznych kategóriách od klasického baletu počnúc, cez jazz až k folkovému tancu. Ďalším  najvýznamnejším podujatím v meste je festival kvetov. Toto podujatie sa uskutočnilo po prvý krát v novembri 1936 a koná sa  každý rok. Organizuje ho miestna spoločnosť zameraná na podporu rozvoja turistického ruchu v meste a regióne.

JOINVILLE, BRAZÍLIA – MESTO NAŠEJ PARTNERSKEJ ŠKOLY  2016/17

Školy:

"Escola Anaburgo"

"Escola Arinor Vogelsanger"

Aktivity: vzájomné prezentácie medzi našimi školami

1.  https://prezi.com/2gvegq1sivsy/brasil/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Škola:   Anaburgo Municipal School má  400 žiakov

Škola: Arinor Vogelsanger Municipal School má  800 žiakov

2.  Deti z našej partnerskej školy v Brazílii  poslali  svojím rovesníkom zaujímavé listy s peknými prekvapeniami. Listy nájdete kliknutím TU.