Škola v súčasnosti

- 16 tried na II. stupni s 292 žiakmi

- 6 oddelení školského klubu detí

Učiteľský kolektív

Žiakom sa venuje 41 pedagogických zamestnancov, 6 vychovávateliek a 2 asistentky. Patríme medzi najväčšie školy v okrese.

Na škole máme okrem bežných tried aj:

Triedy pre žiakov s intelektovým nadaním - koncepcia

V školskom roku 2003/04 sme zriadili triedy, kde sa vyučujú deti s intelektovým nadaním. V súčasnosti v týchto desiatich triedach je 55 žiakov. Triedy pre deti s intelektovým nadaním a talentované deti sú určené deťom, ktorých vzdelávacie požiadavky sú vzhľadom k ich poznávaciemu potenciálu nad úroveň štandardného školského programu. V týchto triedach sa napríklad vyučujú nové predmety – informatika a obohatenie. Deti s takýmto nadaním nemali možnosť vzdelávania v našom regióne, preto vznikla nadácia Aténa, ktorá finančne zabezpečuje potreby takýchto tried. Žiaci boli zaradení na základe psychologického vyšetrenia. IQ žiakov v týchto triedach presahuje bežný priemer. Na druhom stupni majú títo žiaci nový predmet: piataci - multimédia a programovanie,  siedmaci - tvorivé písanie, ôsmacia a deviataci - jazykový sprievodca, 1. - 4. ročník - obohatenie.

Vyučovanie cudzích jazykov

Na škole vyučujeme anglický, nemecký a ruský jazyk.