• Kronika

• JÚN 2023

• Spišské športové hry

Už štvrť storočie región Spiš spája podujatie , kde je pohyb na prvom mieste. Spišské športové hry detí a mládeže opäť privítali na mnohých športoviskách pohybovo zdatných, ale aj tých čo sa chceli zapojiť a vyskúšať si vzájomná zápolenie. Samozrejme nechýbali ani žiaci našej školy a veľmi úspešne.

Stolný tenis - 3. miesto Alex Novotta

Malý futbal - 1.miesto

Olympijska štafeta - 1. miesto

Mix basketbal - 1. miesto

Bedminton – 1.miesto  - Patrik Sliva a Nela Štepitová, 2. miesto – Dominik Sliva a Nela Štepitová, 3 . miesto – Daniel Catalá Giménez,Nela Hozzová

Minibasketbal – 1. miesto chlapci aj dievčatá

Atletika - 1. miesto - beh 400m- Sofia Gánovská

Plávanie – 1. miesto Samuel Havaš

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Pokladovka boosonožková

V mesiaci máj a jún sa po celom Slovensku organizujú rôzne pohybové aktivity na podporu Olympijskeho dňa, ktorý sa oslavuje 23.6. Cieľom všetkých aktivít je rozhýbať Slovensko. Tento rok je ich spoločné motto: „Rozhýbme sa! Ulice, chodníky, námestia či parky sú naše ihriská!“Cvičiť, behať, skákať, zabávať sa je možné na akomkoľvek mieste, kde sa človek nachádza. A tak sme si 5.6.2023 pre deti z ŠKD na ZŠ Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi v areáli školy pripravili POKLADOVKU bosonožkovú. Odvaha, pomoc, kreativita, zábava, pamäť to všetko si vyskúšali deti na 10 stanoviščiach. Ďakujeme Marcelke Kramplovej z Bublinky za krásny nápad a p.uč. Murgáčovej za realizáciu.

Deň rodičov na našej škole

Minulú nedeľu sa v areáli školskej záhrady po roku opäť uskutočnil tradičný Deň rodičov, ktorý po piatykrát organizovala Rada rodičov našej školy. Program naplnený od 14 do 18 hod. v ideálnom počasí videlo cca 400 návštevníkov školy a že sa bolo na čo pozerať, by dosvedčili všetci tí, ktorí na ňom boli. Vystúpenia detí, divadelné predstavenie Edo drevo, športové a kreatívne aktivity , „psie kúsky“ vycvičeného psíka, tombola a chutné maškrty priniesli radosť do detských tvárí. A rodičia? Tí mali zasa možnosť spoznať zákutie školy, kde sa bežne nechodí, stretnúť sa navzájom i s našimi pedagógmi a v neformálnom rozhovore prerozprávať radosti a starosti svojich školákov. Deň rodičov 2023 sa vydaril a foto z neho nájdete v našej fotogalérii.

Návšteva historickej Levoče

Dňa 2. júna 2023 žiaci 8. C triedy navštívili skvost Spiša – historickú Levoču. Prezreli si typické stredoveké námestie s prevažne renesančnými budovami, obdivovali gotický Chrám sv. Jakuba i Klietku hanby. V Spišskom múzeu na radnici videli zaujímavé exponáty viažuce sa k stredovekej  histórii Levoče a pozorne si vypočuli zaujímavý výklad sprievodcu. Navštívili i Dom majstra Pavla z Levoče, kde mohli obdivovať repliky diel veľkolepého umelca. Návštevou Levoče si zážitkovou formou rozvinuli svoje vedomosti o spišskom regióne.

Večerný beh mestom

Každoročne sa prvý piatok v júni koná pekné podujatie – Večerný beh mestom. Sampzrejme, že na ňom nechýbame ani mi. Žiaci si mohli vyskúšať svoju vytrvalosť vo svojej kategórii a zabehnúť si danú dĺžku. Všetci došli do cieľa v zdraví a s dobrým pocitom. Všetkým patrí veľké poďakovanie a tešíme sa na budúci rok.
            Z 1. stupňa sa zúčastnilo 18 detí a 2.stupňa 14 žiakov. Mnohé deti bežali za kluby – ŠKBD, futbalový klub,  Mali sme aj medailové umiestnenia:
            Radka Romaňáková, sa umiestnila na krásnom 2. mieste, Peter Košalko na 3. mieste.
            Srdečne blahoželáme.

Najškola

Nezabudli ste?

3.6.2023 nás opäť môžete vidieť na RTVS 1 o 8.25 hod. Do semifinále postúpilo už len 8 najlepších škôl zo Slovenska. Trochu sa zmenili aj pravidlá súťaže. Bojovali proti sebe už len 2 školy s nesúťažili už učitelia, len žiaci. Náš súper bol Ružomberok. Počas celej súťaže sme viedli, rozhodnúť malo až posledné kolo....Rozhodlo? Alebo napokon rozhodli výsledky divákov v hľadisku? Napätie v štúdiu sa dalo krájať... Súťaž NAJ škola roka stála za to. Prežili sme veľké emócie, napätie, vytvorili si nové priateľstvá, užili skvelú zábavu v autobuse, no hlavne sme ukázali že SME JEDEN TÍM. Tak sa pozrite a dozviete sa ako sme obstáli :-)