• Kronika

• Február 2023

Okresné kolo dejepisnej olympiády

Dňa 9. 2. 2023 sa na ZŠ na Lipovej ulici uskutočnil 15. ročník okresného kola dejepisnej olympiády, ktorého sa zúčastnili víťazi školského kola. Súťažiaci riešili úlohy z učiva daného ročníka, z monotematickej témy Vynálezy od staroveku po súčasnosť a úlohy z regiónu.  Žiaci našej školy nás vzorne reprezentovali a umiestnili sa na popredných miestach.

Kategória F 6. ročník – 16 žiakov
            1. Dominik Rimský 6. A, 88,5 bodov
            2. Ngoc Chau Pham Thanh 6. A,  72 bodov

Kategória D 8. ročník – 16 žiakov
            1. Nina Mičeková 8. B, 83 bodov
            3. Enrico Luca Lorko 8. B, 61 bodov

Kategória C 9. ročník – 20 žiakov
            1. Marek Malejčík 9. A, 95 bodov
            3. Patrik Sliva 9. A, 81,5 bodov

Prierezový deň – Výchova k manželstvu a rodičovstvu

„Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život.“   sv. Ján Pavol II.

06. 02. 2023 sa na našej škole uskutočnil prierezový deň Výchova k manželstvu a rodičovstvu. Na 1. stupni sa vyučujúci zamerali na témy: Výchova v rodine. Zásady zdravého života. Rovnoprávnosť pohlaví a budovanie vzťahov medzi chlapcami a dievčatami. Vznik a vývoj ľudského jedinca. Na 2. stupni to boli témy: Priateľstvo, láska, manželstvo, rodina. Zmeny sprevádzajúce dospievanie, biologické zákonitosti. Zdravý životný štýl. Kultivované dospievanie. Zásady bezpečného správania. Rodina bola predstavená ako významné a nenahraditeľné životné prostredie a výchovný činiteľ v našej spoločnosti. Žiaci sa s danou témou oboznamovali na jednotlivých predmetoch prostredníctvom rôznych aktivít. Patrili k nim scénky, prezentácie, pracovné listy, pojmové mapy, brainstorming,  krížovky, osemsmerovky,  kresba a hudba. Cieľom prierezového dňa je vychovávať  sociálne, morálne a emocionálne zrelé osobnosti, ktoré sú schopné konať a správať sa v súlade s etickými normami a hodnotami.

Deň otvorených dverí v našej škole

Tri roky trvalo, kým sme opäť otvorili dvere záujemcom o našu školu zo strany rodičov detí budúcich prvákov. V stredu 1. 2. 2023 naši prváci z 1. A triedy ukázali prítomným hosťom, čo všetko sa dokázali naučiť za svoj prvý polrok na základnej škole a my sme zasa priblížili spôsob a metódy práce s triedami, v ktorých sa vzdelávajú aj nadané deti. Predvedené bol otvorené vyučovacie hodiny, vyučovacie aktivity, netradičný predmet, a to všetko aj so zapojením budúcich prvákov. Veľký záujem zo strany rodičov nás potešil a my veríme, že sa spoločne stretneme aj na našom zápise do 1. roč. v apríli 2023.