• Vzdelávanie bez hraníc

• Vyhodnotenie kurzov

• PROJEKT  Základnej školy, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi VZDELÁVANIE BEZ HRANÍC

VYHODNOTENIE DOTAZNÍKA KU KURZU č. 1 –  Angličtina pre učiteľov (základný)

Vyhodnotené dotazníky ukazujú na celkovú veľkú spokojnosť účastníkov kurzu s obsahom, zameraním i lektormi kurzov. Celkový pokrok je na úrovni 75 %, čo vzhľadom na rozdielnu východiskovú úroveň i prejavenú spokojnosť možno hodnotiť ako vysoké percentuálne číslo.

Účastníci školení súčasne pozitívne hodnotili počet členov v skupine i kladný vplyv kurzu na sociálne vzťahy na škole. Súčasne prejavili záujem pokračovať v obdobnom kurze i v budúcnosti.

Záver:

Celková vysoká spokojnosť účastníkov kurzu s jeho priebehom. Ciele vzdelávania boli naplnené.

VYHODNOTENIE DOTAZNÍKA KU KURZU č. 2 - Využitie IKT – interaktívna tabuľa

Dotazník ku kurzu jednoznačne ukázal celkovú spokojnosť s lektormi, ich prístupom, obsahom kurzu, jeho zameraním, technikou používanou počas vzdelávania (cez fondy EÚ). Rovnako pozitívne možno hodnotiť pokrok, ktorí účastníci dosiahli – 88, 9%. Spokojnosť bola i s počtom učiteľov v skupinách a s rozvojom pozitívnych sociálnych vzťahov na škole vďaka absolvovaniu kurzu. Neprekvapuje teda, že všetci, ktorí sa zapojili do ankety, by si podobný kurz možno s ešte väčšou náročnosťou radi zopakovali.

ZÁVER:

Celková spokojnosť s priebehom i obsahom kurzu. Ciele vzdelávania boli naplnené

VYHODNOTENIE DOTAZNÍKA ÚČASTNÍKOV KURZU č. 3 - Použitie CLIL metódy pri výučbe anglického jazyka

Všetci 5 účastníci kurzu vyjadrili celkovú spokojnosť s obsahom i zameraním kurzu, ich obohatenie kurzom bolo priemerne na úrovni 90%. Rovnako pozitívne sa postavili k počtom účastníkov kurzu, ktorý podľa nich prispel k zlepšeniu sociálnych vzťahov v rámci ich PK a privítali by pokračovanie obdobného kurzu. Napriek tomu, že vyjadrili spokojnosť, čo sa týka  spolupráce s vedúcim kurzu, celkové hodnotenie lektora kurzu bolo z ich strany zväčša iba priemerné.

Záver:

Kurz splnil svoj účel, bol prijatý pozitívne. Jediná výhrada sa týkala lektora kurzu. Agentúra zabezpečujúca vzdelávanie túto informáciu dostala, problém odôvodnila časovou zaneprázdnenosťou iných lektorov, ako aj menšími skúsenosťami s obsahom tohto druhu vzdelávania, súčasne prisľúbila v budúcnosti dôkladnejší výber lektora.

Ciele vzdelávania boli naplnené.

VYHODNOTENIE DOTAZNÍKA KU KURZU č. 4 – Rozvoj kľúčových kompetencií pedagogických zamestnancov

Výsledky kurzu č. 4 nie sú celkom jednoznačné, popri väčšinovej skupine, ktorá prejavila úplnú spokojnosť s obsahom i zameraním kurzu, lektorkou kurzu a jej spoluprácou s účastníkmi vzdelávania, počtom členov v skupine významom  kurzu pre rozvoj kolegiálnych vzťahov v kolektíve  sa objavuje i dosť početná skupina, ktorá prejavila čiastočnú nespokojnosť s odbornou úrovňou lektorky, čo sa prejavilo i v celkovom hodnotení kurzu, ktoré bolo na úrovni 73,9%. Väčšina účastníkov kurzu by si obdobný kurz rado zopakovalo i v budúcnosti.

Záver:

S drobnými výhradami k lektorke kurzu možno kurz hodnotiť pozitívne. Celkové hodnotenie lektorky úzko súvisí  s veľkosťou skupiny, ktorá neumožnila vyučujúcej všetky aktivity, ktoré sa bežne pri kurze absolvujú. Ciele vzdelávania boli naplnené.