• Vzdelávanie bez hraníc

• Aktivita 4.1 Zavedenie IKT do výučby

• PROJEKT  Základnej školy, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi VZDELÁVANIE BEZ HRANÍC

F O T O G A L É R I A - klikni tu pre zobrazenie fotogalérie

Vzdelávanie žiakov interaktívnou formou je dnes nepostrádateľnou metódou každého moderného učiteľa. Dataprojektor, počítač, interaktívna tabuľa či internet sú pomôcky, ktoré, ak sú používané cielene a s racionálnym uvážením, sú možnosťou, ktorá zatraktívni, zefektívni a zmodernizuje vyučovací proces. Je preto logické, že prvou aktivitou, ktorá sa na našej škole v rámci projektu Vzdelávanie bez hraníc rozbehla, je práve aktivita Zavedenie IKT do výučby všetkých predmetov na škole interaktívnou formou.

Aktivita 4. 1 umožní praktickú aplikáciu všade toľko teoreticky pertraktovanej interaktivity v školskom prostredí priamo  na vyučovacích hodinách  na všetkých predmetoch, ktoré sa na našej škole vyučujú. Umožnia nám  to interaktívne dataprojektory, rsp. interaktívne tabule spojené s počítačovou a digitálnou technikou (scanery, hlasovacie systémy, vizualizéry, kamery...), ktoré môže každý učiteľ vyžiť na vyučovaní vo všetkých triedach na Základnej škole Ing. O. Kožucha. Naši učitelia si pripravia po 15 pracovných listov v najrozmanitejších programoch, ako sú napr. Floworks, Hot potatos, Powerpoint...), ktoré sa stanú základom ich ďalšieho napredovania, ako aj rastom kvality a konkurencieschopnosti celej základnej školy v systéme základných škôl nášho mesta.

Aktivita 4.1 Zavedenie IKT do výučby všetkých predmetov na škole interaktívnou formou bude prebiehať na škole minimálne do konca mája 2014 s predpokladom jej predĺženia aj do jesenných mesiacov nasledujúceho školského roka.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt Základnej školy, Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi je podporený z operačného programu Vzdelávanie a  je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom v rámci opatrenia 1. 1 Premena tradičnej školy na modernú v celkovej sume 305. 538, 17 E. Škola ho  realizuje v školských rokoch 2012/13 a 2013/14.