• Vzdelávanie bez hraníc

• Tvorivé aktivity

• PROJEKT  Základnej školy, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi VZDELÁVANIE BEZ HRANÍC

TVORIVÉ AKTIVITY UČITEĽOV

Od novembra 2013 začali na našej základnej škole prebiehať aktivity projektu Vzdelávanie bez hraníc, ktoré priamo súvisia s prácou učiteľa. Naši pedagógovia v nich pretransformujú svoje  vedomosti, schopnosti a zručnosti, ktoré získali na predchádzajúcich vzdelávacích kurzoch, do podoby multimediálnych a  interaktívnych pracovných listoch, ktoré budú následne za pomoci projektom nadobudnutých pomôcok, digitálnej a výpočtovej techniky  implementované priamo vo vyučovacom procese. Naši žiaci sa teda stanú nielen priamymi účastníkmi projektu, ale najmä jeho cieľovou skupinou. Výsledkom bude  atraktívnejšie prostredie pre žiakov i inšpiratívny výučbový materiál, čo by sa následne malo odraziť na uľahčení, zatraktívnení, zracionalizovaní a zefektívnení procesu samotného učenia.

V rámci projektu sme začali s realizáciou týchto aktivít:

Aktivita 2. 1 Aplikácia CLIL metódy vo výučbe anglického jazyka

Aktivita 3. 1 Inovácia a rozšírenie výučby predmetu „Jazykový sprievodca“ do všetkých tried 8. a 9. ročníka ZŠ

Aktivita 4. 1 Zavedenie IKT do výučby všetkých predmetov na škole interaktívnou formou.

Aktivita 4. 2 Integrácia regionálnych reálií formou zážitkového učenia do výučby vybraných premetov s využitím IKT.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt Základnej školy, Ing. O,. Kožucha v Spišskej Novej Vsi je podporený z operačného programu Vzdelávanie a  je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom v rámci opatrenia 1. 1 Premena tradičnej školy na modernú v celkovej sume 305. 538, 17 E. Škola ho  realizuje v školských rokoch 2012/13 a 2013/14.