• Vzdelávanie bez hraníc

• Strategický cieľ projektu

STRATEGICKÝ CIEĽ PROJEKTU

„VZDELÁVANIE BEZ HRANÍC“

Strategickým cieľom projektu bolo inovovať  vzdelávanie na  ZŠ, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi v súlade s požiadavkami vedomostnej spoločnosti a trhu práce.

Pre  zabezpečenie konkurencieschopnosti ZŠ, Ing. O. Kožucha 11 v Spišskej Novej Vsi je dôležité inovovať metódy vzdelávania s dôrazom na zavádzanie digitálneho vzdelávania s využitím nových učebných materiálov a didaktických prostriedkov v súlade s rastúcimi požiadavkami spoločnosti. Podporou digitálneho vzdelávania,  jazykových a Iinformačno – komunikačných zručností žiakov sa absolventi našej školy môžu úspešne uchádzať o štúdium na ktorejkoľvek strednej škole. Budú schopní pracovať individuálne aj tímovo  pri  efektívnom využití získaných poznatkov. Na trh práce sa tak v budúcnosti dostane pracovná sila schopná reagovať na zmeny a prispôsobovať sa im.

Inovované metódy vzdelávania umožňujúce rozvoj kľúčových kompetencií reflektujú na aktuálne potreby spoločnosti, čím prispievajú  k zabezpečeniu dlhodobej konkurencieschopnosti SR.

Strategický cieľ projektu teda plne korešponduje s globálnym cieľom Operačného programu Vzdelávanie, ktorým je: „Zabezpečenie dlhodobej konkurencieschopnosti  SR prostredníctvom prispôsobenia vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti“.