• Výprava nádeje

• Nadpis

• V minulom školskom roku sme sa zapojili do charitatívnej súťaže Výprava nádeje, ktorej cieľom bolo pomocou zberu papiera pomôcť onkologicky chorým deťom. Keďže sa nám podarilo vyzbierať najviac papiera zo škôl Košického kraja zapojených do súťaže, postúpili sme do semifinále. To sa odohrávalo 17.9. v Aquacity Poprad. Išlo o televíznu súťaž, ktorá bola odvysielaná na RTVS.
            Našu školu reprezentoval 5- členný tím – Nina Mokrišová, Katarína Pirháčová, Sára Havašová, Daniel Broško a  Matúš Pohanka. Po niekoľkých disciplínach získali náskok pred súperiacimi školami a skončili na krásnom 1. mieste a postúpili do finálového kola. To sa odohrávalo v štúdiách RTVS v Košiciach. Náš tím súťažil v športových a vedomostných súťažiach.  Súperili sme 3 dni a nakoniec skončili na 4. mieste v rámci Slovenska. Veľmi zaujímavé bolo sledovať, ako sa takáto relácia natáča.
            Aj finálové kolá boli odvysielané na Jednotke v relácií Výprava nádeje. Zo súťaže si naši šikovní žiaci odniesli darčeky, získali nových kamarátov a množstvo neopakovateľných zážitkov.

Jednotlivé súťažné kola, ktoré boli odvysielané na Jednotke RTVS si môžete pozrieť kliknutím na následujúce odkazy:

krajské kolo Aquacity Poprad

1. finálové kolo