• Súčasnosť

• Škola v súčasnosti

Naša škola patrí medzi najväčšie a najúspešnejšie školy v našom okrese i kraji.

Na škole je 32 tried so 712 žiakmi.

- 16 tried na I. stupni s 344 žiakmi

- 16 tried na II. stupni s 368 žiakmi

- 10 oddelení školského klubu detí s 246 deťmi.

Žiakom sa venuje 42 učiteľov, 10 vychovávateliek a 7 asistentiek. Popri tom pracujú u nás 2 špeciálne pedagogičky, psychologička a logopedička.

Na škole máme okrem bežných tried aj triedy  s integráciou intelektovou nadaných žiakov, ktorých tradícia vzniku siaha do roku 2003. V súčasnosti máme v každom ročníku po 1 triede a sme jedinou školou na celom Spiši, ktorá sa koncepčne  venuje takýmto žiakom.

Škola sa aktívne venuje vzdelávaniu žiakov metódou vysokofunkčného tematického vyučovania uplatňuje regionálnu, mediálnu, finančnú a čitateľskú  výchovu formou zážitkového vzdelávania.

Škola v popoludňajších hodinách spolupracuje so  ZUŠ, CVČ, Jazykovým inštitútom, viacerými športovými klubmi, ktoré realizujú svoju činnosť v našich priestoroch. Každoročne ponúkame  desiatky záujmových krúžkov  a prázdninové aktivity pre našich žiakov.

Sme aktívna škola, z ktorej vychádzajú úspešní, sebavedomí a v živote uplatniteľní  žiaci.