• 2 % dane

• 2% z vašich daní

• DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ROK 2024

Vážení rodičia, vzhľadom na administratívnu chybu nášho OZ  nemôže tento rok naše OZ pri ZŠ Ing. O. Kožucha 11 samostatne vyberať prostriedky z  2% dane, preto Vaše darované 2% budeme po dohode s OZ Oriešky v Lieskovanoch  vyberať cez nich. OZ Oriešky nám ich po ukončení výberu a jeho schválení  daňovým úradom na základe našej vzájomnej zmluvy následne poukáže na náš účet. Z toho dôvodu sme upravili aj naše tlačivo k 2%, na ktorom  nájdete ako prijímateľa uvedené OZ Oriešky. Ďakujeme za pochopenie.

ZÁKLADNÁ INFORMÁCIA K 2% Z DANE

Milí rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% zo svojej  dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole (exkurzie, platené podujatia, kurzy...)
          • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

• Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
          • Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
          • Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
          • Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázanie podielu zaplatenej dane.pdf
          • Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 buď k nám do školy alebo na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

• Riadne vyplňte daňové priznanie.
          • Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
          • V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
          • Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

• Riadne vyplňte daňové priznanie.
          • Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
          • V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania).

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:

Občianske združenie ORIEŠKY

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:

Lieskovany 68, 053 21 Lieskovany

Právna forma:

Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID):

42327954

• Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
          • Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Ď A K U J E M E ! ! !